SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Zimna Zośka” nie odpuszcza. Jest alert IMGW dla całego Mazowsza

Przymrozki na Mazowszu/fot. Pixabay

Ostrzeżenia pierwszego stopnia o przymrozkach na terenie całego województwa mazowieckiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alert zacznie obowiązywać o północy, a zakończy się o 7 rano. Temperatura może spać nawet do -3 stopni Celsjusza.

Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami IMGW TUTAJ.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska określono na 80 proc. Noc z wtorku na środę będzie chłodna, choć pogodna  zachmurzeniem małym i umiarkowanym.

– Tylko na krańcach południowo-zachodnich wieczorem nadal utrzymają się lokalne opady deszczu, które w miarę upływu nocy będą zanikać – powiedziała dyżurny synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Wiatr z kolei będzie słaby i umiarkowany z północy oraz wschodu.

Majowe przymrozki wpisują się w potwierdzony naukowo klimatyczny fenomen „zimnej Zośki”. Po imieninach Zofii w połowie maja nadchodzą zwykle fala chłodu i ostatnie wiosenne przymrozki.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Środowy poranek upłynie pod znakiem słonecznej aury. Temperatura zacznie rosnąć. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą do 16 st. C na wschodzie i do 20 st. C na zachodzie.

Czytaj też:

Trzy młode sokoły mieszkające na PKiN zostały zaobrączkowane

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone