SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Zima w Mieście” wciąż popularna. Jakie atrakcje czekają na dzieci?

"Zima w Mieście"/fot. RDC

Zainteresowanie „Zimą w Mieście” w Warszawie jest większe niż przed rokiem. Dwutygodniowe ferie zimowe na Mazowszu rozpoczną się 31 stycznia, a wraz z nimi ruszą feryjne turnusy. – Wstępnie zapisanych mamy prawie 8 300 uczestników – przekazała nam Marzena Wojewódzka z biura prasowego stołecznego ratusza.

Wygląda to na pewno dużo lepiej niż w zeszłym roku, kiedy uczestników mieliśmy ponad 5 tysięcy 100, więc wzrost do ponad 8 tysięcy jest oczywiście znaczący – mówi Wojewódzka.

Nie jest to jednak powrót do sytuacji sprzed pandemii, kiedy udział w zajęciach brało około 10 tysięcy uczestników. – Teraz mamy czas na złożenie potwierdzenia dokonania opłat – informuje Wojewódzka. – Do 19 stycznia do godziny 12:00 trzeba będzie złożyć potwierdzenie dokonania opłat albo zaświadczenie o zwolnieniu z opłat. Tegoroczna akcja „Zima w Mieście” będzie się odbywała łącznie w 90 placówkach, w tym 82 szkołach ogólnodostępnych i w 8 szkołach specjalnych – dodaje.

Potwierdzenie dokonania opłaty i kartę kwalifikacyjną składamy za pośrednictwem tego samego systemu, w którym dokonywaliśmy rejestracji. Placówki będą otwarte od 7:00-8:00 do 16:00-17:00. Dzieciom zapewniona zostanie opieka oraz dwa posiłki dziennie.

Mamy wielu ciekawych współorganizatorów – mówi Wojewódzka. – Centrum Nauki Kopernik, Miejski Ogród Zoologiczny, POLIN, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Fryderyka Chopina. Dzieci będą też korzystały z szerokiej oferty zaproponowanej przez domy kultury, ogniska pracy, ośrodki sportu i rekreacji, biblioteki, ogrody jordanowskie – wylicza.

25 stycznia o godzinie 8:00 zostanie opublikowana informacja na temat wolnych miejsc. Rekrutacja na nie ruszy o godzinie 9:00, a ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka na zajęcia podejmuje szkoła.

Czytaj też:

Opłaty za Zimę w Mieście ponad dwa razy wyższe niż rok temu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone