SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Zielonka. Były wojskowy miał atakować przechodniów igłą

fot. KPP Wołomin

Policjanci z Zielonki przy wsparciu pododdziału kontrterrorystycznego zatrzymali 42-latka podejrzanego o serię ataków na przypadkowe osoby w tej podwarszawskiej miejscowości. Dwie osoby zostały ukłute przedmiotem „przypominającym igłę”. Mężczyzna został aresztowany.

O mężczyźnie, który atakuje mieszkańców Zielonki m.in. igłą, było głośno na lokalnych portalach pod koniec marca. 42-letni sprawca został zatrzymany 1 kwietnia przez policjantów z komisariatu w Zielonce, których wspierali funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie.

Seria zawiadomień

Działania podjęto po serii niepokojących zawiadomień, które wpływały do komisariatu w Zielonce.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia od mieszkańców o mężczyźnie poruszającym się osobową mazdą, który po zatrzymaniu swojego pojazdu podszedł do nich i bez żadnej zapowiedzi oraz bez powodu ukuł jednego z nich w nogę. Drugiego w dłoń przedmiotem przypominającym kolec – mówił Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Do funkcjonariuszy wpłynęło również zgłoszenie od motocyklisty, któremu kierowca mazdy zajechał drogę, zmusił do gwałtownego hamowania, co zakończyło się jego upadkiem na drogę. Podobna sytuacja spotkała również innego mieszkańca Zielonki. Ten miał uniknąć potrącenia przez mazdę, która wjechała celowo na chodnik, którym ten się poruszał – relacjonował policjant.

Tego samego dnia policjanci otrzymali informację od innych osób, które mogły paść ofiarą prawdopodobnie tego samego napastnika. – W dwóch przypadkach chodziło o znieważenie poprzez kierowanie w stosunku do poszkodowanych słów powszechnie uznanych za obelżywe i wulgarne – dodał policjant.

Areszt na trzy miesiące

Policjanci ustalili, że za wszystkimi zdarzeniami stoi najprawdopodobniej ta sama osoba. Ustalili także personalia podejrzewanego, a prokurator Prokuratury Rejonowej w Wołominie wszczął na podstawie zgromadzonych materiałów śledztwo i wydał postanowienie o zatrzymaniu 42-latka.

Jak ustaliła PAP, jest to mieszkaniec Zielonki, w przeszłości pełniący służbę w wojsku, także na misjach zagranicznych. Podejrzany usłyszał w prokuraturze sześć zarzutów w tym m.in. znieważenia osób, naruszenia czynności narządów ciała, narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jak przekazała prok. Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, 42-latek nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, w których przedstawił odmienną – od ustalonej w toku śledztwa – wersję wydarzeń.

Sąd Rejonowy w Wołominie przychylił się do wniosku prokuratury o umieszczenia podejrzanego w areszcie śledczym na trzy miesiące. Z ustaleń PAP wynika, że mężczyzna został objęty opieką lekarską.

Czytaj też:

Areszt dla 61-latka, który potrącił wózek z dzieckiem. Niemowlę zmarło

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone