SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zgromadzenie Narodowe i szczyt przewodniczących parlamentów. Utrudnienia w stolicy [SPRAWDŹ]

fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0

Z powodu odbywającego się w czwartek Szczytu Przewodniczących Parlamentów Europy Środkowej i Wschodniej oraz piątkowego Zgromadzenia Narodowego w Warszawie można się spodziewać dużych utrudnień w ruchu. Dotyczy to m.in. okolic pl. Zamkowego, pl. Politechniki i ul. Belwederskiej.

W czwartek do stolicy przyjadą uczestnicy odbywającego się w Sejmie i Senacie Szczytu Przewodniczących Parlamentów Europy Środkowej i Wschodniej. Dzień później na Zamku Królewskim będzie obradowało Zgromadzenie Narodowe, które uczci 550-lecie polskiego parlamentaryzmu i 100-lecie odzyskania Niepodległości.

W związku z tym – jak podaje urząd miasta – wprowadzone zostaną zmiany w parkowaniu w rejonie placu Zamkowego, pl. Politechniki i ul. Belwederskiej. Na kilkunastu ulicach pojawią się zakazy zatrzymywania i informacje o możliwości wywiezienia zostawionego pojazdu na koszt właściciela.

W czwartek po północy zakaz parkowania będzie obowiązywał po obu stronach ul. Belwederskiej i po jednej stronie ul. Spacerowej (po stronie hotelu) i potrwa do piątku do godz. 20. Wtedy wyłączony z ruchu zostanie prawy pas Belwederskiej wzdłuż hotelu.

Również w czwartek w godz. 6-18 nie będzie można parkować na ul. Maszyńskiego między ul. Górnośląską a wjazdem do Senatu RP. Od godz. 10 do północy parkowanie będzie też zakazane w rejonie placu Politechniki – na ulicach Noakowskiego (po obu stronach) i Nowowiejskiej po stronie budynku Politechniki.

Od czwartku od godz. 22 do piątku do godz. 16 zakaz parkowania będzie obowiązywał na Świętojańskiej, Piwnej, Dziekania, Kanonia, Jezuickiej, Celnej, Brzozowej, Mostowej, Boleść, Bugaj, Podwalu, Kilińskiego, Senatorskiej (od Miodowej do Podwala), Nowym Zjeździe, Grodzkiej i na parkingu pod mostem Śląsko-Dąbrowskim (między Nowym Zjazdem i Grodzką).

W piątek w godz. 6-16 zamknięty dla pieszych i dla samochodów będzie pl. Zamkowy.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone