SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zderzenie autobusu z busem koło Zielonej Góry. Jedna osoba nie żyje

fot. PAP/KW PSP Gorzów Wielkopolski

Po zderzeniu PKS-u i busa transportu medycznego koło Zielonej Góry jedna osoba zginęła, a 23 zostały przetransportowane do szpitali. W akcji ratowniczej brało udział siedem karetek, cztery śmigłowce LPR i 13 zastępów straży pożarnej – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze Arkadiusz Kaniak.

Na miejscu pracują służby, ale można uznać, że zasadnicza cześć akcji ratowniczej dobiega końca. 23 osoby wymagające hospitalizacji zabrano do szpitali w Zielonej Górze, Nowej Soli, Żarach, Krośnie Odrzańskim i Poznaniu.

Ofiara śmiertelna

W wypadku zginął kierowca busa. W najcięższym stanie jest kierowca autobusu, który był nieprzytomny. Pozostałe osoby były przytomne, a ich obrażenia nie powinny stanowić zagrożenia dla życia. Lekarze uznali jednak, że wymagają hospitalizacji. Naszymi działaniami dowodzi komendant lubuskiej straży pożarnej – powiedział Kaniak.

Łącznie w wypadku brały udział 53 osoby. 52 jechały autobusem liniowym PKS-u, a jedna busem transportu medycznego. To właśnie kierowca drugiego z tych pojazdów poniósł śmierć.

W wyniku zderzenia pojazdów kabina busa została zmiażdżona. Z kolei w autobusie został poważnie uszkodzony przód pojazdu, który zjechał także na pobocze. Na szczęście nie przewrócił się na bok.

Bezpośrednio po wypadku został przeprowadzony triaż poszkodowanych, czyli podzielono ich na grupy – czerwoną, żółtą i zieloną, by jak najszybciej udzielić pomocy najciężej rannym. Pasażerowie autobusu, którzy wymagali jedynie opatrzenia na miejscu lub nie doznali żadnych obrażeń zostaną odwiezieni do domów autobusem podstawionym przez zielonogórski magistrat.

Prokuratura bada okoliczności

Jak przekazała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, po zakończeniu działań ratowniczych do pracy przystąpią policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora zajmą się ustaleniem dokładnych okoliczności i przyczyny tego wypadku.

W związku z wypadkiem droga krajowa nr 32 może być zablokowana przez kilka godzin. Objazd został wytyczony przez miejscowości Radomia i Słone.

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godz. 16 na 57. kilometrze dk 32, na obrzeżach Zielonej Góry. Z nieustalonej przyczyny autobus PKS-u jadący w kierunku Krosna Odrzańskiego zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku busem transportu medycznego.

Czytaj też:

Dwie osoby w szpitalu po nocnym wypadku w okolicy Radomia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone