SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zbigniew Gryglas: uczniowie nie mogą odczuć skutków strajku

fot. RDC

– Jestem przekonany, że uda się osiągnąć kompromis w sprawie podwyżek dla nauczycieli – powiedział na antenie RDC Zbigniew Gryglas. Poseł partii Porozumienie, kandydat do europarlamentu był gościem Michała Kolanki w audycji „Polityka w południe”.

Jak podkreślał Zbigniew Gryglas – postulaty są słuszne, a nauczyciele zasługują na wyższe pensje. – Nie można jednak tego zrobić kosztem zrujnowania budżetu – przekonywał na antenie RDC kandydat do europarlamentu.

Rozumiem niezadowolenie nauczycieli, w dużym stopniu je podzielam (…) W spory dorosłych nie powinniśmy jednak włączać dzieci. Uczniowie nie mogą odczuć skutków strajku – dodał.

Postulaty

ZNP chce zwiększenia o 1000 zł tzw. kwoty bazowej służącej do wyliczania średniego wynagrodzenia nauczycieli. Forum Związków Zawodowych żąda zwiększenia o 1000 zł wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli na wszystkich stopniach awansu zawodowego. Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” domagała się natomiast wcześniej podwyżki o 15 proc. jeszcze w tym roku, a później poinformowała, że żąda m.in. podniesienia płac w oświacie, podobnie jak w resortach mundurowych, czyli nie mniej niż 650 zł od stycznia tego roku i kolejnych 15 proc. od stycznia 2020 r. do wynagrodzenia zasadniczego bez względu na stopień awansu zawodowego nauczyciela.

Czytaj też:

„Za” strajkiem ponad 85 proc. szkół, które są w sporze zbiorowym

Posłuchaj:

Polityka w południe: Zbigniew Gryglas

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone