SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zawady zyskają połączenie z metrem. Wilanów czeka na szczegóły

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Ingolf/flickr CC-BY 2.0

Autobus dowiezie mieszkańców nadwiślańskich Zawad do metra. Władze Wilanowa spotkały się w tej sprawie z przedstawicielami Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. W ciągu kilku dni urzędnicy mają zaproponować konkretne rozwiązania. Chodzi o stworzenie nowej linii autobusowej lub o zmianę istniejącej już trasy.

Analizujemy możliwość bezpośredniego połączenia autobusowego pomiędzy Zawadami a jedną ze stacji metra na Ursynowie, którego trasa prowadziłaby ulicami: Vogla, Branickiego i Płaskowickiej – mówi rzecznik ZTM-u Tomasz Kunert.

Autobus dowoziłby pasażerów do stacji Imielin. Do tego jest jednak potrzebny 130-metrowy odcinek ulicy Branickiego, który dopiero powstaje.

ZTM jest już z kolei gotowy do uruchomienia nowej linii z Wawra przez Wilanów na Ursynów. Trasa będzie wiodła przez most Południowy. – Ma prowadzić z pętli w Międzylesiu, ulicami: Al. Dzieci Polskich, Żegańską, Patriotów, Przewodową, Wałem Miedzeszyński przez most, Przyczółkową, Branickiego, Płaskowickiej, Rosoła, Gandhi, Al. KEN do Natolina Północnego – tłumaczy Kunert.

Trzeba jednak czekać na dokończenie Branickiego i otwarcie tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. – Wstrzymujemy się, bo autobus musiałby być skierowany na trasę objazdową – zaznacza rzecznik ZTM.

Drogowcy zapowiadają, że zarówno Branickiego bis, jak i tunel Południowej Obwodnicy Warszawy mają być gotowe we wrześniu tego roku.

Czytaj też:

Zmiany w komunikacji miejskiej na czas wakacji [SPRAWDŹ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone