SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zatrzymano sprawców napadów na warszawskie lombardy

zdjęcie ilustracyjne/fot. Pixabay

Zatrzymano trzech mężczyzn do sprawy napadów na dwa wolskie lombardy. Dwóch decyzją Sądu zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec jednego z nich zastosowano policyjny dozór. Policja odzyskała większość utraconej biżuterii.

Do zdarzenia doszło na warszawskiej Woli. Kiedy informacja dotarła do miejscowych policjantów, niezwłocznie udali się oni na miejsce oraz poinformowali o sprawie Wydział do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP.

Straty na ponad 10 tys

Z informacji zabranych przez funkcjonariuszy wynikało, że sprawców najprawdopodobniej było dwóch. Jeden zastraszył sprzedawcę nakazując oddanie biżuterii, którą wcześniej oglądał, a drugi miał obserwować okolicę stojąc przy drzwiach.

Do kolejnego napadu, tego samego dnia, doszło przy ul. Górczewskiej z udziałem trzeciego mężczyzny, który miał swój wkład w przestępczym procederze przy ul. Okopowej. Tym razem, przestępcy nic nie zabrali, gdyż pracownik schował się na zapleczu, a zdezorientowani napastnicy oddalili się z lombardu nic nie zabierając. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny lombardu przesłuchali świadków, zabezpieczyli monitoring wizyjny. Straty oszacowane zostały na kwotę 12 tys. złotych.

Usłyszeli zarzuty

Policjanci po zebraniu wszystkich informacji i dokładnej analizie uzyskanego materiału dowodowego zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch zatrzymali na terenie Pragi Północ, trzeciego namierzyli na terenie Żoliborza. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Policjanci odzyskali także większość zrabowanej biżuterii.

Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym wobec jednego z mężczyzn podejrzanego o paserstwo, zastosowano dozór policyjny. Natomiast, dwóch pozostałych, decyzją Sądu zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

Czytaj więcej: 

Dwa napady na warszawskie lombardy. Policyjna obława

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone