SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Nowe stacje metra na Targówku. Ułatwienie, ale i obawy

Otwarcie metra - Targówek/fot. PAP/Tomasz Gzell

Działająca od niedzieli II linia metra to ułatwienie nie tylko dla mieszkańców Targówka, ale też dla dojeżdżających z Bródna, Białołęki, Ząbek czy Marek. Szybko okazało się jednak, że dla tak licznej grupy problemem może być parking, a raczej jego brak. Problematyczne okazały się też połączenia autobusowe. ZTM szykuje już zmiany w kursowaniu.

Otwarcie metra to wielka radość, ale też wielkie obawy, między innymi o to, gdzie zaparkować. Zaniepokojeni sytuacją już teraz są mieszkańcy Targówka. – Mamy problem, bo będą stawać nam na podwórku. Miejsca parkingowe będą zajęte pod blokami i na chodnikach. Obawiamy się, że do póki nie zostanie wybudowana dalsza część metra Targówek może być rozjechany – mówią.

Rozwiązaniem problemu może być zwiększenie liczby miejsc parkingowych. Taką opcję rozważa Zarząd Transportu Miejskiego, jednak jak dowiedziało się Radio dla Ciebie nie nastąpi to w najbliższej przyszłości. – Mamy koncepcje dwóch parkingów. Jednego czasowego, drugiego kubaturowego, stałego przy stacji Trocka. W tej chwili w budżecie miasta nie ma pieniędzy na ich budowę – tłumaczy Tomasz Kunert.

Brak miejsc parkingowych to nie jedyny problem. Obawy dotyczą także zmian w komunikacji naziemnej. ZDM zapowiedział już miany w kursowaniu autobusów. – Zmiany w kursowaniu wprowadzimy za około dwa tygodnie – mówi Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego. – 162 tutaj trasę skracamy, nie będą jeździły tam, gdzie ich trasa pokrywałaby się z metrem. Skracamy trasę 517 do odcinka Ursus – Centrum – wyjaśnia.

Całkowicie zniknie też linia 227, a trasa E7 połączy się z istniejąca już 412, a zmian będzie więcej. – Szczególnie dla tych, którzy mieszkają daleko od stacji – podkreśla Kunert. – Autobusy linii 120 będą jeździły z Olesina do Dworca Wschodniego. Linię 160 wydłużmy na Białołękę Wschodnią. Trasę 512 wydłużmy do Dworca Wschodniego. 527 pomiędzy pętlą Grodzisk, a Metrem Targówek Mieszkaniowy – dodaje.

Ewentualne korekty będą wprowadzone dopiero po przeprowadzonych obserwacjach. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej ZTM.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone