SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

„Zaśpiewaj mi rock’n’rolla”. Bogdan Fabiański o Krzysztofie Krawczyku

Krzysztof Krawczyk nie żyje/fot. PAP/Krzysztof Świderski

To nieoceniona strata – tak o śmierci Krzysztofa Krawczyka mówił dziennikarz muzyczny Radia dla Ciebie Bogdan Fabiański. W rozmowie z Marcinem Styczniem w „Południu z Animuszem” podkreślał muzyczną wszechstronność legendarnego piosenkarza i wspominał wspólne spotkania z lat 90. Dziś w Łodzi nastąpi pożegnanie artysty.

To była osoba wszechstronna, która kochała nie tylko country, klasycznego rock and rolla, ballady, śpiewał też piosenki dla dzieci. Dyskutowaliśmy na temat i Fogga i Presleya, i Orbisona i Leonarda Cohena – to było coś niesamowitego – wspominał Bogdan Fabiański w „Południu z Animuszem” w RDC.

Krawczyk był obdarzony niesamowitym głosem, wyjątkową zdolnością interpretacji – zaznaczył Fabiański. – To jest nieoceniona strata. Mówiłem do niego Kristof, zaśpiewaj mi jakiegoś rock and rolla, bo ja chcę słuchać jak ty interpretujesz – dodał.

Spośród niezliczonych przebojów wokalisty jest jeden, najtrafniej charakteryzujący jego twórczość – twierdzi Fabiański. – „To co dał nam świat” to piosenka, która trafia do serca i pozwala nam się zastanowić, co tak na prawdę dał nam świat – przekonywał.

Jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów zmarł w poniedziałek, w szpitalu, do którego trafił po zasłabnięciu. Wcześniej leczył się na COVID-19, w sobotę przed Wielkanocą, został zwolniony do domu. Miał 74 lata. O śmierci Krzysztofa Krawczyka poinformował przyjaciel i menadżer artysty Andrzej Kosmala.

Dziś w Łodzi nastąpi pożegnanie legendarnego piosenkarza. Początek uroczystości pogrzebowych o 12:00. Więcej TUTAJ.

Poniżej całość rozmowy Marcina Stycznia z Bogdanem Fabiańskim w „Południu z Animuszem”:

Czytaj też:

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Piosenkarz miał 74 lata

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone