SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zarząd komisaryczny w Warszawie? „Nie wykluczałbym żadnego scenariusza”

fot. RDC

– Nie chcę przesądzać, bo to jest decyzja polityczna, ale gdy dzieje się taka afera i łobuzerstwo, to nie wykluczyłbym żadnego scenariusza – tak na pytanie o możliwość wprowadzenia w Warszawie zarządu komisarycznego odpowiedział w RDC eurodeputowany Ryszard Czarnecki.

W związku z reprywatyzacją popełniono bardzo wiele nieprawidłowości, tam się działa krzywda ludzka, doszło do sytuacji zupełnie niebywałych z punktu widzenia prawa – mówił gość audycji. – Pojawił się układ między urzędnikami samorządowymi, prawnikami i tymi, którzy chcieli pozyskać tereny, do których tak naprawdę nie mieli prawa – dodał. W ocenie Czarneckiego, w niektórych sytuacjach nie mieliśmy do czynienia z oddawaniem nieruchomości, a sprzedawaniem kamienic z lokatorami. – To jest patologia – ocenił.

Eurodeputowany zwrócił uwagę, że problem dzikiej reprywatyzacji nie dotyczy tylko Warszawy, ale także innych dużych miast. – Trzeba to zbadać, nie ma świętych krów – przekonywał. – Nie jest tak, że jak ktoś jest prezydentem Warszawy i przy okazji wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej, to korzysta w immunitetu, parasola ochronnego – komentował.

„Łobuzerstwo”

Czy w Warszawie zostanie wprowadzony zarząd komisaryczny? Zdaniem gościa RDC, nie można wykluczyć żadnego scenariusza. – Nie chcę przesądzać, bo to jest decyzja polityczna, ale gdy dzieje się taka afera, to wymiar sprawiedliwości musi robić swoje. Zobaczymy, jakie będą wyniki, ale nie wykluczyłbym żadnego scenariusza – mówił Czarnecki. – Gdy dzieją się takie machloje, takie łobuzerstwo, to politycy powinni być za to rozliczani. Ludzie robili kolosalne pieniądze na cudzej krzywdzie, jeżeli ktoś łamie prawo, to powinien za to odpowiedzieć – przekonywał polityk.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone