SŁUCHAJ ONLINE
MENU

ZCK będzie kontrolować liczbę uczestników pogrzebów

fot. PAP/Marcin Obara

Będziemy informować i pilnować, aby w ceremoniach pogrzebowych nie uczestniczyło więcej niż pięć osób – zapewniła we wtorek dyrektor Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Warszawie Danuta Kruk.

Będziemy informować i pilnować, aby zgodnie z nowymi przepisami w ceremoniach pogrzebowych nie uczestniczyło więcej niż pięć osób – powiedziała Danuta Kruk.

Wyjaśniła, że to nie zarząd cmentarza jest organizatorem uroczystości pogrzebowych, a zakład pogrzebowy i to on jest zobowiązany do organizacji pochówku zgodnie z odpowiednimi przepisami. – My jedynie udostępniamy nasze sale ceremonialne, sale pożegnań, nasz teren – oznajmiła.

Duchowni i pracownicy nie będą wliczani do limitu

Dyrektor podkreśliła, że mimo to, Zarząd Cmentarzy Komunalnych będzie informował o ograniczeniach dotyczących liczby uczestników pogrzebów. Zapowiedziała, że gdyby na uroczystość przybyło więcej uczestników niż zezwalają na to przepisy, to nie zostaną oni wpuszczeni na teren cmentarza.

Wyraziła przekonanie, że do takich sytuacji nie dojdzie. – Zwykle uczestnicy uroczystości pogrzebowych stosują się do przepisów – powiedziała.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował we wtorek o ograniczeniu do pięciu maksymalnej liczby uczestników ceremonii religijnych i pogrzebów. Zaznaczył, że do tego limitu nie wlicza się osób sprawujących te obrzędy – duchownych, czy np. osób z zakładów pogrzebowych.

Czytaj też:

„Nie pozwolę Ci się zamknąć”, czyli wsparcie mikroprzedsiębiorców
Ekspert: pandemia już kładzie się cieniem na rynku pracy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone