SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Aktywiści domagają się oddania „Warszawianki” dzielnicy

Mieszkańcy Mokotowa na ratunek Warszawiance/fot. RDC

Aktywiści chcą powrotu stołecznej „Warszawianki” pod zarząd dzielnicy. Twierdzą, że zarządcy nie dbają o obiekt, a dostęp do niego dla mieszkańców jest utrudniony. Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu, trwa spór sądowy o zwrot nieruchomości.

–  Sprawa jest rzeczywiście skomplikowana. Miasto jest właścicielem ośrodka, w tej chwili obiekt jest użytkowany przez podmiot zewnętrzny. Była próba porozumienia, ale nie doszła do skutku. Urząd nie akceptuje pewnych warunków, które zostały postawione – mówi Ewa Rogala ze stołecznego magistratu.

Stołeczne Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego pracowało nad planem miejscowym dla ośrodka. Nie udało nam się dowiedzieć, dlaczego prace nad nim zostały zawieszone. Może mieć to związek z trwającym sporem sądowym.

Apel aktywistów

Lokalne stowarzyszenia chcą, żeby kompleks sportowy na nowo trafił w ręce mieszkańców. Budynki na Mokotowie nie wyglądają atrakcyjnie, okolicę zarasta roślinność, a w nich znaleźć można pełno odpadów. Miasto Jest Nasze zorganizowało w niedzielę wspólne bieganie połączone ze zbieraniem śmieci. W ten sposób chcieli zwrócić uwagę urzędu miasta i dzielnicy na problemy ośrodka.

Stowarzyszenia domagają się pilnego powrotu do przerwanych prac planistycznych.

Czytaj też:

Trzy boiska, cztery korty. Umowa na remontu „Hutnika” podpisana

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone