SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zapisy do programu „Lato w mieście” do końca kwietnia

fot. UM Warszawa

Do wtorku 30 kwietnia, do godziny 12.00 można zapisać dzieci do programu „Lato w mieście”. Program bezpłatnych zajęć dla uczniów i dzieci mieszkających w Warszawie będzie trwał przez całe wakacje – od 24 czerwca do 30 sierpnia.

„W czasie wakacji, od 24 czerwca do 30 sierpnia, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w Warszawie będą mogły korzystać z bogatej oferty bezpłatnych zajęć sportowych, edukacyjnych i kulturalnych” – informuje Urząd m.st. Warszawy w komunikacie. Podczas 10 jednotygodniowych turnusów w Wakacyjnych Placówkach Edukacyjnych dla dzieci przygotowano ponad 56 tysięcy miejsc.

Zapisy trwają 

Zapisy do programu „Lato w mieście” 2019 prowadzone są do wtorku, 30 kwietnia do godz. 12. Aby zapisać dziecko, należy skorzystać z elektronicznego systemu zgłoszeń, dostępnego TUTAJ. Rodzice rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka i następnie samodzielnie tworzą hasło.

Po wprowadzeniu podstawowych informacji i wyborze turnusów wakacyjnych należy wskazać szkoły i ułożyć je od najbardziej do najmniej preferowanej. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 10 jednotygodniowych turnusów, trwających od poniedziałku do piątku. Jeśli poda się adres mailowy, szóstego maja przesłana zostanie informacja o wyniku zapisów. Na tym etapie rodzic nie musi odwiedzać szkoły. Zgłoszenie dokonywane jest wyłącznie elektronicznie.

Kolejnym krokiem jest opłacenie wyżywienia. Do czwartku, 16 maja, do godz. 16, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłaty lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do programu podejmuje kierownik wypoczynku.

Opieka, zajęcia i wycieczki 

Podobnie jak w poprzednich latach Wakacyjne Placówki Edukacyjne zapewnią opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie. Działają przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7-8 do 16-17. Dla dzieci zaplanowano zajęcia sportowo-rekreacyjne, edukacyjne, plastyczne czy muzyczne. Poza placówkami organizowane będą m.in. wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy zajęcia na pływalni.

Opłata za dwa posiłki, w tym jeden ciepły wynosi – tak jak w ubiegłych latach – 7 zł. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat również podczas wakacji.

Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie internetowej miejskiego Biura Edukacji i stronach dzielnic, a także u koordynatorów programu.

Czytaj też:

Powsin: Wiosna w Ogrodzie Botanicznym PAN w pełni [ZOBACZ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone