SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zaniedbane zwierzęta na gospodarstwie w pow. gostynińskim

fot. KPP w Gostyninie

Były wygłodzone i zaniedbane. Policjanci z Gostynina odkryli zwierzęta przetrzymywane w fatalnych warunkach w gospodarstwie niedaleko Sannik. Właścicielom za znęcanie się nad zwierzętami grozi kilkuletnia odsiadka.

Wygłodzone i zaniedbane psy, kaczki i kury zostały znalezione przez policję na jednej z posesji w powiecie gostynińskim. Ujawniono także pięć martwych szczeniaków.

Zgłoszenie o zwierzętach

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie asp. Żaneta Kołodziejska, w weekend policjanci otrzymali informację, że w gminie Sanniki w fatalnych warunkach są przetrzymywane zwierzęta.

Funkcjonariusze udali się na miejsce wraz z przedstawicielami stowarzyszenia Pogotowie dla Zwierząt i z lekarzem weterynarii. Na posesji znaleziono cztery psy, sukę ze szczeniakami, kaczki i kury. Wszystkie zwierzęta były zaniedbane i wygłodzone.

– Policjanci ujawnili także pięć martwych, częściowo zakopanych szczeniaków. W lodówkach znaleziono natomiast pozostałości tusz mięsnych w stanie rozkładu – przekazała rzeczniczka policji.

Zarzuty dla właścicieli

Właściciele zwierząt to 65-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna. Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami poprzez trzymanie ich w stanie rażącego zaniedbania w niewłaściwych warunkach oraz niezapewnienia im niezbędnej opieki weterynaryjnej. Rzeczniczka zapowiedziała, że w najbliższym czasie ten sam zarzut i zarzut nielegalnego posiadania broni palnej ma usłyszeć 42-latek. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 5 lat więzienia.

Zwierzęta zostały odebrane właścicielom i przekazane pod opiekę weterynaryjną do azylu Pogotowia dla Zwierząt.

Czytaj też: Mężczyznę z Ost. Maz. grożący otruciem zwierząt zatrzymany

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone