SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pasażer obok pasażera. Za mało wagonów w pociągach?

Mniej pociągów w rozkładzie – więcej pasażerów w pociągach. Środowy skład PKP Pobrzeże z Kołobrzegu do Warszawy nijak miał się do wprowadzonych przez rząd obostrzeń – zaalarmowali nas słuchacze. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi w pojazdach transportu publicznego zajęta powinna być maksymalnie połowa miejsc siedzących.

Według pasażerów zupełnie nie zastosowano tej zasady w Pobrzeżu, choć według PKP frekwencja wyniosła 50 procent.

Warto też podkreślić, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów drużyny konduktorskie wygłaszają komunikaty o możliwości zajmowania dowolnych miejsc w obrębie posiadanej klasy wagonu bez względu na posiadaną rezerwację – mówiła Agnieszka Serbeńska z biura prasowego spółki.

Choć ludzie nie kłębili się w korytarzu – do czego przywykliśmy np. przed świętami – to na nadesłanych do nas zdjęcia widać, że brakuje wolnych miejsc, a pasażerowie siedzą jeden obok drugiego. Pełne były zarówno wagony z przedziałami, jak i te bezprzedziałowe.

Agnieszka Serbeńska z PKP Intercity tłumaczy, że to przez to, że była to powrotna podróż pociągu. – Powracał w składzie, w jakim dzień wcześniej wyjechał ze stacji postojowej w Warszawie jeszcze przed ogłoszeniem zaostrzonych przepisów dotyczących przemieszczania się. Dzisiaj pociąg jest wzmacniany dodatkowymi dwoma wagonami. Kierownik pociągu poprosił pasażerów o zajmowanie miejsc siedzących z zachowaniem bezpiecznej odległości – mówiła.

Tyle, że według niektórych pasażerów na odcinku od Malborka do Warszawy nikt nawet nie sprawdzał biletów.

Według wyliczeń PKP Intercity liczba rezerwacji zmalała w ostatnim czasie o 87 proc. Z tego powodu też spółka zredukowała rozkład jazdy o blisko 60 proc. połączeń.

Czytaj też: Koronawirus w Warszawie. Informacja o limicie pasażerów na pojazdach komunikacji miejskiej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone