SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zamiast akcesoriów sportowych – narkotyki. KAS udaremniła przemyt

zdjęcie ilustracyjne/fot. Policja.pl

Mazowieccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej znaleźli w przesyłce kurierskiej ponad 5 kilogramów substancji psychotropowej o szacunkowej wartości 250 tys. złotych – przekazała w środę rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska.

Jak poinformowała rzeczniczka IAS, w jednym z magazynów przesyłek kurierskich funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej wytypowali do kontroli jedną z paczek, która przyleciała z Holandii. – Zgodnie z deklaracją powinny w niej znajdować się akcesoria sportowe – powiedziała.

Pies Dolar, odpowiednio przeszkolony, potwierdził obecność substancji narkotycznych w wytypowanej przesyłce. Po jej otwarciu ujawniono beżową, krystaliczną substancję o wadze ponad 5 kilogramów – podała.

Narkotyki o wartości 250 tys. zł

Wskazała, że substancja została zabezpieczona i wysłana do Centralnego Laboratorium Celno–Skarbowego, gdzie podczas analizy okazało się, że jest to substancja psychotropowa o symbolu 4–CMC, sprzedawana jako „dopalacz”. – Z zatrzymanego towaru można byłoby wyprodukować około 50 tys. sztuk gotowego narkotyku, o wartości ponad 250 tys. złotych – podkreśliła.

Zatrzymany narkotyk wraz z dokumentacją został zabezpieczony przez Piąty Dział Dochodzeniowo Śledczy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowy w Warszawie w celu prowadzenia dalszego postępowania – tłumaczyła.

Dodała, że za przywóz środków odurzających może grozić grzywna i nawet do lat 5 więzienia.

Czytaj też: Autobusy Arrivy wrócą na ulice Warszawy? Decyzja w ciągu kilku dni

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone