SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zakatowała 8-letniego syna. Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dla 44-latki

fot. Pixabay

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem własnego dziecka usłyszała 44-letnia Monika K. Miała synowi zadawać liczne ciosy nożem.

Monice K. prokurator przedstawił zarzut zabójstwa swojego 9-letniego dziecka, którego dokonała ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzana działała w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, posługiwała się nożem – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prokurator Marcin Saduś.

Do zabójstwa doszło 28 lipca w kamienicy przy ul. Frycza-Modrzewskiego w Warszawie. Śledczy informują, że zdarzenie miało „bardzo drastyczny charakter”. Chłopiec bronił się przed ciosami.

Obszerne wyjaśnienia

44-latka po dokonaniu zbrodni najprawdopodobniej próbowała popełnić samobójstwo. Z obrażeniami trafiła do szpitala, nie można jej było przesłuchać. Zarzuty usłyszała dopiero 6 sierpnia, ale prokuratura trzymała tę informację w tajemnicy ze względu na „konieczność wykonania czynności procesowych”.

Kobieta przyznała się i złożyła bardzo obszerne wyjaśnienia, w których wskazała motywacje, jakimi się kierowała mordując dziecko. Znajduje się w areszcie śledczym w Łodzi, w warunkach szpitalnych z uwagi na kondycję fizyczną i psychiczną – mówił prokurator Saduś.

Areszt wobec kobiety został zastosowany na trzy miesiące, czyli do 4 listopada, ale prokuratura zapowiedziała, że złoży wniosek o jego przedłużenie.

Saduś powiedział, że prowadzący śledztwo prokurator powoła biegłych psychiatrów. Ustalą oni, czy 44-latka w chwili mordowania swego dziecka była poczytalna.

W sprawie przesłuchano także partnera Moniki K. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna nie ma bezpośredniego związku ze tragicznym zdarzeniem.

Czytaj też:

Znęcał się nad niemowlakiem. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone