Zagłosuj na sportowca czerwca 2022 w plebiscycie Radia dla Ciebie!

• 04.07.2022 12:15

• Aktualizacja: 14:22 30.08.2022

Można już głosować na sportowca czerwca na Mazowszu w plebiscycie „Magazynu Sportowego” Radia dla Ciebie! W trójce nominowanych znaleźli się: Ksawery Masiuk -  pływak, brązowy medalista mistrzostw świata seniorów, mistrz Europy juniorów i rekordzista Polski, Szymon Pośnik - wioślarz, wicemistrz świata, brązowy medalista mistrzostw Europy oraz Michał Daszek - piłkarz ręczny, zawodnik Wisły Płock, brązowy medalista mistrzostw świata w Katarze. Głosowanie trwa do 18 lipca. Wówczas poznamy zwycięzcę.

1. Ksawery Masiuk - to sensacja ostatnich dni. Niespełna osiemnastoletni pływak jechał na mistrzostwa świata seniorów głównie po naukę. Mistrz Europy juniorów okazał się niezwykle pojętnym uczniem. Zawodnik klubu G8 Bielany najpierw zajął 6. miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym, później na dystansie o połowę krótszym zdobył brązowy medal.

Ksawery Masiuk/fot. Facebook

2. Szymon Pośnik -  zawodnik AZS AWF Warszawa bardzo dobrze spisał się w czasie zawodów Pucharu Świata. Na poznańskiej Malcie czwórka podwójna, w której płynął, zajęła 3. miejsce. Wcześniej na tym torze zdobył dwa tytuły mistrza Polski w dwójce i czwórce.

Szymon Pośnik/fot. Facebook

3. Michał Daszek - piłkarz ręczny, jeden z liderów Wisły Płock. Nafciarze zdobyli Puchar Polski, zwyciężając w finale Vive Kielce. Dla drużyny z Płocka to był rewanż, za przegrany wyścig o mistrzostwo Polski. Daszek od wielu lat gra w reprezentacji Polski, zdobył z nią m.in. brązowy medal Mistrzostw Świata.