SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Zaczyna się sezon kajakowy. Coraz więcej chętnych na spływ

fot. Pixabay

Mieszkańcy Mazowsza stawiają na aktywny wypoczynek. Choć pogoda nie rozpieszcza, coraz większym zainteresowaniem cieszą się spływy kajakowe.

Aktywność fizyczna połączona z kontaktem z przyrodą – na Mazowszu powoli rozkręca się sezon na kajaki. W zależności od firmy i miejsca, można wypożyczyć na godziny, na cały dzień lub na trasę. Koszt kilkugodzinnego wypadu dla czteroosobowej rodziny to około 200 zł.

Można pływać wymagającym Świdrem lub rekreacyjnie Bugiem. Jak przygotować się do spływu – radzi Jan Bełdycki z centrum kajakowego River Squad. – Zawsze trzeba mieć jakieś ubranie na zmianę w nieprzemakalnych torbach. Na sam kajak zachęcam ubranie się w ubrania szybkoschnące, bo na pewno pochlapiemy się wodą. Buty takie, w których można wysiąść do wody – informuje.

Spływy to ciekawa forma aktywności i odbywają się mimo epidemii – mówi Jan Bełdycki z centrum kajakowego RiverSquad w Otwocku i zaprasza na trasę po Świdrze. – Trasa którą najbardziej polecamy to trasa z woli karczewskiej. Jest ona bezpieczna, stosunkowo łatwa, nie ma potrzeby przenoszenia kajaków, nie ma sztucznych progów – zaznacza.

Aby dobrze przygotować się do spływu trzeba pamiętać o wzięciu ubrania na zmianę, najlepiej spakować je w nieprzemakalne torby.

Podstawą są też buty kryjące całą stopę.

Czytaj też:

Przymrozki na Mazowszu. Alert IMGW obowiązuje aż do wtorku

Trzy licealistki z Płocka przekonują i motywują cytatami

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone