SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Zabójstwo w Wawrze. Zakończyła się obserwacja psychiatryczna Emila B.

Zabójstwo w Wawrze/fot. PAP/Paweł Supernak

Zakończyła się obserwacja psychiatryczna Emila B. – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Kołakowski. W najbliższym czasie sąd zdecyduje, czy 15-latek będzie odpowiadać jako dorosły w sprawie zabójstwa swojego kolegi, do którego doszło w maju w szkole w warszawskim Wawrze.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe V Wydział Rodzinny i Nieletnich postanowił poddać obserwacji psychiatrycznej nieletniego Emila B., podejrzanego o zabójstwo kolegi w szkole w Wawrze. – Biegli zwrócili się do sądu i zasugerowali zasadność poddania Emila B. pogłębionej obserwacji psychiatrycznej – informował wówczas rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Kołakowski.

Będzie sądzony jako dorosły?

Jak przekazał w czwartek rzecznik, ta obserwacja psychiatryczna zakończyła się i niebawem sąd dla nieletnich zdecyduje, czy chłopak będzie odpowiadać jak dorosły w sprawie zabójstwa 16-letniego Kuby.

Opinia jest już w sądzie. Nie ujawniamy jej treści. Planowane jest posiedzenie sądu w tej sprawie, ale jeszcze nie ma wyznaczonego terminu – powiedział w czwartek sędzia Marcin Kołakowski. Dodał, że w najbliższym czasie zostanie on wyznaczony.

Po tragedii, do której doszło w szkole w Wawrze kuratorium oświaty i ratusz przeprowadził kontrolę w placówce. – Kontrola nie wykazała niczego niepokojącego. Szkoła w Wawrze będzie objęta programem antyprzemocowym, który wprowadzamy. Dla tej konkretnej szkoły ten program będzie specjalnie zastosowany – przekazała Ewa Rogala ze stołecznego ratusza.

Atak w szkole w Wawrze

W maju  15-letni Emil B. śmiertelnie ranił nożem 16-letniego Kubę w szkole. Raniony nożem nastolatek zmarł. Emil B. wciąż przebywa w schronisku dla nieletnich. Umieścił go tam praski sąd rodzinny.

W sprawie zabójstwa w szkole w Wawrze oprócz Emila B. zatrzymano jeszcze czworo innych nieletnich. Wszyscy zostali umieszczeni w schroniskach. – Każda z tych osób znajduje się w innej placówce, nie mają ze sobą kontaktu – informował wcześniej Kołakowski.

Czytaj też:

Wawer. Emil B. pozostanie w ośrodku dla nieletnich? Dziś decyzja

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone