SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Zabójstwo 20-latka w Żyrardowie. Zatrzymano dwóch mężczyzn

fot. Policja Mazowiecka

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn mogących mieć związek z zabójstwem 20-latka w Żyrardowie. Zatrzymani jak dotąd nie usłyszeli zarzutów, mają status podejrzewanych. Sprawa dotyczy zajścia, do którego doszło w nocy z środy na czwartek. Ofiara została zastrzelona w bramie jednej z kamienic.

Ze wstępnych ustaleń, w czwartek ok. godz. 2:30 w bramie jednej z kamienic w Żyrardowie doszło do śmiertelnego postrzelenia 20-latka. Rannemu mężczyźnie świadkowie zdarzenia natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Niestety, mimo natychmiast udzielanej pomocy, mężczyzna zmarł – przekazała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie sierż. Monika Michalczyk. W samochodzie najprawdopodobniej były dwie osoby. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Zatrzymano dwóch mężczyzn

W piątek służby poinformowały o zatrzymaniu w tej sprawie dwóch mężczyzn. Na razie nie przedstawiono im zarzutów. – Zostali oni zatrzymani w jednym z hosteli w Łodzi. Byli razem w jednym pokoju. Wiemy, że ofiara i ci mężczyźni znali się – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska.

W związku z tym poproszono o wsparcie policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. Ze względu na podejrzenie, iż mężczyźni mogą być uzbrojeni, do ich zatrzymania przydzielono policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Łodzi i Radomia – mówił Rafał Jeżak z biura prasowego mazowieckiej policji.

Z 21-latkiem i 28-latkiem są aktualnie wykonywane dalsze czynności przez prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie.

Dotychczas w sprawie przesłuchano około 20 świadków celem ustalenia okoliczności zaistniałego zdarzenia oraz ewentualnych motywów działania sprawców czy sprawcy – podkreśliła Śmigielska-Kowalska.

Rzeczniczka płockiej prokuratury zapowiedziała, że oprócz sekcji zwłok 20-latka planowane jest powołanie biegłych m.in. z zakresu broni i balistyki oraz cyberprzestępczości i informatyki śledczej.

Czytaj też:

Zabójstwo w pralni. Nieoficjalnie: napastnik jest chory psychicznie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone