SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ząbki: 53-latek z zazdrości próbował zabić partnerkę

fot. KSP

Policjanci zatrzymali 53-latka, który próbował zabić swoją partnerkę. Mężczyzna chwycił nóż i zadał jej cios w klatkę piersiową. – Jerzy S. usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa oraz psychicznego i fizycznego znęcania się nad nią – poinformował oficer prasowy z komendy w Wołominie asp. szt. Tomasz Sitek.

Wszystko wydarzyło się w jednym z domów w podwarszawskich Ząbkach, w którym mieszkała para. Doszło tam do awantury, w trakcie której 53-letni Jerzy S. wziął nóż i wbił go w klatkę piersiową swojej partnerki. Kobieta wyszła z domu, gdzie spotkała swoją córkę. Ta widząc co się dzieje natychmiast zadzwoniła na policję.

Rana kłuta klatki piersiowej

Policjanci kilka minut po godz. 1.00 zostali powiadomieni przez młodą kobietę, że jej matka ma ranę kłutą klatki piersiowej, która mogła powstać na wskutek awantury do jakiej miało dojść pomiędzy poszkodowaną a jej życiowym partnerem – poinformował asp. szt. Tomasz Sitek.

Policjanci szybko przyjechali na miejsce i udzielili 45-latce niezbędnej pomocy medycznej. Wezwali karetkę pogotowia, która zabrała kobietę do szpitala.

Chwilę potem funkcjonariusze zatrzymali jej partnera. – Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. W trakcie składania swoich zeznań oświadczył, że zrobił to, bo był chorobliwie zazdrosny o swoją kobietę i obawiał się, że go zdradza – powiedział asp. szt. Sitek.

Zarzuty

Jerzy S. usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa swojej 45-letniej partnerki oraz psychicznego i fizycznego znęcania się nad nią, które trwało co najmniej od września 2018 roku. Mężczyzna miał ją bić, wyzywać i grozić. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów stosując wobec 53-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 53-latkowi grozi dożywocie.

Czytaj też:

Zaatakował 5 kobiet w centrum Warszawy. Okazał się niepoczytalny

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone