SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zabił ojca w pralni, był niepoczytalny. Jest wniosek o umorzenie śledztwa

Tragiczna awantura na Gocławiu/fot. PAP/Paweł Supernak

Śledztwo w sprawie zabójstwa w pralni na Gocławiu w Warszawie może zostać umorzone. Wniosek w tej sprawie trafił do sądu, co potwierdziła Radiu dla Ciebie rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska. W maju tego roku w lokalu przy ul. Bora-Komorowskiego 37-latek śmiertelnie ranił nożem swojego ojca oraz zaatakował dwóch policjantów. Badania wykazały, że mężczyzna był niepoczytalny.

Do tragicznej awantury na warszawskim Gocławiu doszło 7 maja tego roku. Jak relacjonował wówczas asp. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji, mundurowi około godziny 13:00 dostali zgłoszenie w sprawie zdarzenia w pralni przy ul. Bora-Komorowskiego. Po przyjeździe na miejsce próbowali dostać się do lokalu, ale drzwi były zamknięte. W środku był mężczyzna z nożem, który nie reagował na polecenia. – Mężczyzna zaatakował funkcjonariuszy i podjął próbę ucieczki – powiedział Retmaniak. 37-letni napastnik miał na ciele liczne rany kłute. Policjanci zatrzymali go wcześniej oddając strzały ostrzegawcze. Po zajściu zatrzymany był hospitalizowany w stanie śpiączki farmakologicznej.

W pralni, w parterowym pawilonie znaleziono ciało 73-letniego mężczyzny – właściciela lokalu. Jak podali śledczy, mężczyzna wdał się w kłótnię ze swoim 37-letnim synem, podczas której doszło do śmiertelnego ugodzenia nożem w okolice serca.

Niepoczytalny w chwili popełnienia czynu

W trakcie przesłuchań podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Po przeprowadzeniu badań psychiatrycznych okazało się jednak, że w chwili zabójstwa 37-latek był niepoczytalny i dlatego nie może odpowiadać karnie. Prokuratura chce, żeby trafił do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

Czytaj też:

Warszawa. Tragiczna awantura na Gocławiu. Syn miał zabić ojca

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone