SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Radio dla Ciebie – Radio Gwiazd” – za nami uroczysta gala RDC [ZOBACZ]

fot. RDC

Wyróżnienia, gratulacje, spotkanie z poezją i muzyką na jednej scenie – za nami wyjątkowa gala RDC „Radio dla Ciebie – Radio Gwiazd”. Czwartego listopada podczas uroczystości w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wręczono nagrody Rady Programowej RDC, Prezesa Radia dla Ciebie Tadeusza Deszkiewicza oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS dla twórców audycji, które w wyjątkowy sposób wzbogacają naszą ramówkę. Nie zabrakło chwil wzruszeń i muzycznych uniesień podczas Koncertu Gwiazd.

Na początku uroczystości wręczono nagrodę za cykl audycji, „Jest sprawa”, którą otrzymała Elżbieta Uzdańska. Jest to nagroda za rok 2019, ale w związku z sytuacją pandemiczną wcześniej nie było okazji na jej oficjalne wręczenie.

Wyróżnienie kolejnych twórców – już za rok 2020 przeplatane było występami gwiazd Radia dla Ciebie, czyli artystów, którzy na co dzień w RDC prowadzą swoje autorskie audycje.

LAUREACI

Nagrodę dziennikarską Rady Programowej RDC za rok 2020 za cykl audycjiWieczór literacki” otrzymali Aleksandra Głogowska, Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Jasina.

„Wieczór literacki” to odpowiedź Radia dla Ciebie na rzekomą niemożność pogodzenia zajmowania się teatrem współczesnym i historycznym. W każdą sobotę na naszej antenie prezentujemy słuchowisko z bogatej archiwalnej kolekcji Polskiego Radia połączone z rozmową o jednym z jego bohaterów (aktorze lub reżyserze). Późniejsza część audycji poświęcona jest współczesnym sztukom, dobrej literaturze filmowo-teatralnej i teatrowi mniej znanemu.

Po wręczeniu nagrody na scenie wystąpiła Zuzanna Całka prowadząca audycję „Dźwięki muzyki”.

Jako kolejną wręczono nagrodę Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Otrzymali ją twórcy audycji „Trzeba marzyć” Nula Stankiewicz i Janusz Strobel, którzy zostali docenieni za pracę pełną oddania, fachowej wiedzy i pogodnego ducha.

Nagrodę wręczył multiinstrumentalista, członek takich zespołów jak Dżem, Perfect i Budka Suflera – Mietek Jurecki. Następnie laureaci wykonali na scenie dwa utwory.

Później wręczono ostatnie wyróżnienie – Nagrodę Prezesa Radia dla Ciebie Tadeusza Deszkiewicza otrzymała kierownik Działu Administracji Elżbieta Fabisiewicz.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie działała idealnie cała infrastruktura tej instytucji, gdyby nie było całej tej naszej części administracyjnej, która sprawia, że wszyscy możemy spokojnie pracować – mówił prezes Radia dla Ciebie Tadeusz Deszkiewicz.

Koncerty Gwiazd

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na Koncert Gwiazd RDC. Rozpoczął go prowadzący audycję „Każesz mi śpiewać” Marcin Styczeń, który wykonał dla publiczności dwa utwory – „Tylko rytm” i „Prawie jak ten blues”.

Następnie we francuskie klimaty wprowadziła publiczność Gośka Bańka, twórczyni audycji „Randez-vous z Gośką Bańką”. Artystka wykonała utwory „Królowa burz” i „Juliette”.

Kolejny artysta – Piotr Zubek zabrał publiczność zgromadzoną w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w liryczną podróż z autorską piosenką „W drodze na dach”, wpisującą się w klimat prowadzonej przez artystę audycji „Słowem, piosenka”. Następnie wykonał piosenkę pt. „Dziewczyna pachnąca szczęściem”, a na fortepianie akompaniowała mu Zuzanna Całka.

Radio słychać

Radio można odbierać na wiele sposobów – można zatapiać się w dźwiękach muzyki, można traktować je jako towarzysza w podróży, można czerpać informację o tym, co się dzieje w kraju i na świecie. Zasada jest jedna – radio słychać.

Radio RDC można słuchać o każdej porze dnia i nocy, ale na pytanie „Co słychać?” mogą odpowiedzieć jedynie dwaj dżentelmeni – Janusz Olejniczak i Jerzy Kisielewski, którzy w każdy piątek razem ze swoimi wyjątkowymi gośćmi spotykają się przy Myśliwieckiej 3/5/7, a słuchacze RDC mogą ich nie tylko słuchać, ale i oglądać.

Na zakończenie uroczystego wieczoru na scenie ponownie pojawili się Marcin Styczeń oraz Nula Stankiewicz i Janusz Strobel.

Galę prowadzili dziennikarze Radia dla Ciebie: Anna Boćkowska i Bartosz Cebeńko.

Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych oraz online na www.rdc.pl/rdcplayer.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone