SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Z Białegostoku do Warszawy drogą ekspresową. Ostatni odcinek S8 otwarty

fot. GDDKiA Białystok

Od piątku kierowcy mają do dyspozycji cały odcinek trasy S8 Białystok-Warszawa. W piątek udostępniono ostatni w wybudowanych odcinków: Wyszków-Poręba – podała GDDKiA w Białymstoku.

„Udostępnienie kierowcom ostatniego, 13-kilometrowego odcinka od Wyszkowa do węzła Poręba, domyka całą wybudowaną drogę ekspresową pomiędzy stolicą Polski, a stolicą województwa podlaskiego. To zaś pozwala połączyć Białystok z siecią dróg szybkiego ruchu w Polsce i Europie” – podaje białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w informacji prasowej, który odpowiadał za realizację tej inwestycji.

Ograniczenie prędkości

Rzecznik GDDKiA w Białymstoku Rafał Malinowski podał, że najprawdopodobniej do końca listopada będzie jeszcze obowiązywać ograniczenie prędkości do 100 km/h. Jest to związane z tym, że wykonawca inwestycji kończy prace na drogach dojazdowych.

Drogowcy przypominają, że w ciągu trzech ostatnich lat oddano do użytku ponad 98 km drogi ekspresowej na trasie Warszawa-Białystok. Łączna wartość prac przekroczyła 3 mld zł.

„Razem z wcześniej wybudowanymi fragmentami S8 daje to prawie 180 km bezpiecznego połączenia drogowego pomiędzy oboma miastami – dwie jezdnie, pasy rozdzielające, awaryjne, ogrodzenie zapobiegające wtargnięciu zwierząt, itp.” – czytamy w komunikacie.

Trzy węzły

Na udostępnionym kierowcom ostatnim brakującym odcinku ekspresówki od Wyszkowa do węzła Poręba, powstały trzy węzły drogowe: Trzcianka, Knurowiec, Poręba. Powstało osiem różnych obiektów inżynierskich, 50 km barier dźwiękochłonnych, ponad 800 metrów ekranów chroniących przed hałasem.

Odcinek Wyszków-Poręba był dofinansowany z UE z programu Infrastruktura i Środowisko, razem z innymi mazowieckimi odcinkami tej trasy (od Wyszkowa do granicy z województwem podlaskim) o łącznej długości 38,5 km. Dotacja z UE wyniosła 662,8 mln zł – podała GDDKiA.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone