SŁUCHAJ ONLINE
MENU

XI Zlot Pojazdów Zabytkowych „Mrowisko” w Siedlcach

fot. siedlce.pl

W Siedlcach trwa XI Siedlecki Zlot Pojazdów Zabytkowych „Mrowisko” zorganizowany przez Siedleckie Stowarzyszenie Miłośników Techniki Zabytkowej. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „Nadrabiamy zaległości”.

W tym roku zdecydowaliśmy się na hybrydowe rozwiązanie. Parada będzie, ale nie z jednoczesnym uczestnictwem wszystkich samochodów i pojazdów. Uczestników będziemy wypuszczać niewielkimi grupami, będą mogli jeździć oni po mieście i pokazywać swoje pojazdy mieszkańcom Siedlec – mówi prezes Siedleckiego Stowarzyszenia Miłośników Techniki Zabytkowej KORBA Michał Szymani.

W każdej edycji imprezy pojawia się przynajmniej kilkadziesiąt ciekawych pojazdów i maszyn. Wśród podziwianych pojazdów znajdują się motocykle, samochody, ciężarówki, autobusy, a nawet czołgi.

Szczepienie i spis na imprezie

Tradycyjnie będą także konkursy z nagrodami dla publiczności i dla uczestników. W planie jest też punkt szczepień jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson oraz punkt spisu powszechnego.

Wspólnie ze szpitalem miejskim zorganizowaliśmy również punkt szczepień. Każdy, kto chce, będzie mógł przyjść i bez żadnych wcześniejszych rejestracji zaszczepić się jednodawkową szczepionką. Ponadto urząd miasta organizuje swój punkt, gdzie będzie można wziąć udział w spisie powszechnym. Jak zwykle będzie też wiele konkursów zarówno dla uczestników, jak i publiczności z ciekawymi nagrodami – zachęca Szymani.

Impreza odbywa się na terenach zielonych wokół amfiteatru przy ulicy Wiszniewskiego (która dziś jest zamknięta dla ruchu).

Czytaj też:

„Nie zgub mnie!”. Ruszyła kampania pomocy dla seniorów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone