SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kontrole i mapa śmiertelnych wypadków. „Bezpieczne wakacje”

fot. mat. prasowe

Ostatni dzwonek w szkole i początek akcji mazowieckich służb „Bezpieczne wakacje 2019”. Policja, straż pożarna, sanepid, inspekcja transportu drogowego i kuratorium oświaty będą m.in. sprawdzać stan autokarów wiozących dzieci i młodzież na letni wypoczynek, patrolować zbiorniki wodne, czy sprawdzać jakość wody w kąpieliskach.

– W szczególności kontrolowane będą miejsca sprzedaży i podawania alkoholu, jak również zagrożeń dla dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem narkomani, alkoholizmu, pedofilii i rozbojów – mówi Witold Krawczyk, naczelnik Wydziału Prewencji KWP w siedzibą w Radomiu.

Patrole policji będą też nad wodą. – Będziemy prowadzić również kontrole miejsc wypoczynków, w szczególności kąpielisk, akwenów, miejsc masowej rozrywki. Będą nam w tym towarzyszyć: sanepid, Państwowa Straż Pożarna i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – dodaje Krawczyk.

Nowością jest też specjalna mapa, na którą policjanci codziennie będą nanosić wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym. Obecnie mapa jest białą plamą, ale od czwartku, przez całe wakacje będą na nią nanoszone czerwony punkty w miejscach, gdzie dojdzie do wypadku. – Gdyby mapa powstała przed ubiegłorocznymi wakacjami, na koniec byłoby na niej blisko 600 punktów – mówi Sylwester Marczak ze stołecznej policji.

– Cała mapa ma zmusić tak naprawdę do uzmysłowienia sobie, że wypadek to sprawa przede wszystkim moja. Dotyczy mnie, który porusza się samochodem prywatnie, który porusza się ze swoimi bliskimi. Wszystko po to, żeby mieć świadomość, że to ja mam największy wpływ na swoje bezpieczeństwo – dodaje

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” policjanci będą również sprawdzać m.in stan techniczny pojazdów i to, czy dzieci są prawidłowo przewożone.

Czytaj też:

Wakacje z „Latem w mieście”. Oferta stołecznego ratusza

Kuratorium oświaty: w szkołach więcej miejsc niż absolwentów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone