SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Podwyżka cen za parkowanie. Kierowcy oczekują komfortu

fot. ZDM

Goście audycji „Jest sprawa” w Radiu dla Ciebie komentowali kwestię parkingów miejskich w stolicy. Niedawno wzrosły ceny za parkowanie, w związku z czym kierowcy domagają się lepszych warunków do wygodnego i bezpiecznego parkowania.

Niech za podwyżkami cen za parkowanie stoi poprawa komfortu kierowców – apelował w audycji „Jest sprawa” w RDC ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego Tomasz Kulik. – Jeżeli miasto bierze opłatę za parkowanie, to chciałbym żeby też miasto dbało o jakość miejsc parkingowych. Równa nawierzchnia, niskie krawężniki, miejsca przyjazne do wjazdu – nie każdy jest mistrzem kierownicy. Niech to się przekłada na jakość udostępnionych nam miejsc do park0wania – tłumaczył.

Gość audycji „Jest Sprawa” skomentował zmiany Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w stolicy. – Niektóre miejsca są źle projektowane – dodał kulik. – Planujmy to tak, aby nie marnowało się miejsce i jak najwięcej aut się mieściło. Wiadomo, nikt nie będzie przestawiał latarni ani przesadzał drzewa, ale jak już się maluje te białe linie to prosiłbym o lepszą organizację powierzchni – zaznaczył.

Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski odpowiedział, że drogowcy starają się rekompensować niewykorzystaną przestrzeń w innych miejscach. – Trzeba pamiętać, że miejsce parkingowe, musi mieć przepisowe wymiary. Często jest tak, że samochód nie zajmuje tego miejsca w całości. Gdy wytyczamy miejsca parkingowe przy ulicy czasami są one rozmieszczone gęściej niż przewidują przepisy – komentował rzecznik na antenie Radia dla Ciebie.

Przypomnijmy: teraz za pierwszą godzinę parkowania trzeba zapłacić 3,9, za drugą 4,6 za trzecią 5,50. Czwarta i kolejne godziny kosztują 3,90.

Oprócz wyższych stawek za parkowanie kierowcy w dni powszednie muszą płacić dłużej – do godziny 20, a nie do 18 jak było dotychczas.

Czytaj też:

Spokojny początek roku na drogach Mazowsza. Policja podała dane

Warszawa. Od dzisiaj droższe i wydłużone płatne parkowanie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone