SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wyszła z domu w Poznaniu, policjanci odnaleźli ją w Wyszkowie

fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Policjanci z Wyszkowa odnaleźli poszukiwaną 76-latkę z Poznania. Kobieta wyszła z domu nikomu nic nie mówiąc i pojechała do rodziny na Mazowszu. Nie zastała jednak nikogo w domu i przez całą dobę błąkała się po Wyszkowie. Zziębniętą kobietę zauważyli funkcjonariusze.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński, pod koniec ubiegłego tygodnia w trakcie patrolu jednej z ulic policjanci zauważyli starszą i zagubioną kobietę. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy seniorka nie potrzebuje pomocy.

Trafiła pod opiekę rodziny

W trakcie rozmowy okazało się, że kobieta przyjechała do Wyszkowa z Poznania. Chciała odwiedzić brata, ale nikogo nie zastała w jego domu. Była zmarznięta i zmęczona, ponieważ na dworze przebywała już dobę – przekazał rzecznik policji.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 76-latka jest poszukiwana przez funkcjonariuszy z Wielkopolski. Kobieta wyszła z domu w środę, nikomu nic nie mówiąc. Policję o zaginięciu zawiadomiła zaniepokojona rodzina. Policjanci przekazali poznaniankę pod opiekę krewnych z Wyszkowa.

Z danych policji wynika, że każdego roku w Polsce zgłaszanych jest około 1700 przypadków zaginięcia osób powyżej 65. roku życia. Policjanci apelują do członków rodzin seniorów, aby wzmóc czujność nad osobami starszymi. Radzą, by zaopatrzyć je np. w zegarek z funkcją GPS, zadbać o to, by miały przy sobie telefon komórkowy, włożyć do kieszeni lub wszyć w ubranie informację z adresem i numerem kontaktowym.

Czytaj też:

Wysadzili bankomat w Radomiu. Policja szuka sprawców

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone