SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wyszków. 19-latek w plecaku miał narkotyki, a w bagażniku nastolatkę

Kontrola drogowa/fot. Policja Otwock

Policja w Wyszkowie podczas kontroli drogowej zatrzymał 19-letniego kierowcę, który nie potrafił ukryć zdenerwowani. Okazało się, że w plecaku miał marihuanę, a w bagażniku 17-letnią koleżankę. Zostanie ukarany za posiadanie narkotyków i przewożenie nadmiernej liczby pasażerów.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński, w nocy z piątku na sobotę policjanci patrolowali ulice Wyszkowa. Na ul. Strażackiej zatrzymali do kontroli drogowej peugeota, którym jechało pięciu mężczyzn. Nerwowe zachowanie kierowcy od razu wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy przystąpili do przeszukania samochodu.

Ku ich zdumieniu w bagażniku znajdowała się 17-letnia pasażerka. Mundurowi sprawdzili również plecak kierowcy, w którym znaleźli torebkę foliową z marihuaną – powiedział rzecznik.

19-letni mieszkaniec gminy Wyszków został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mężczyźnie została również pobrana krew do badań laboratoryjnych, aby ustalić, czy nie kierował pod działaniem środków odurzających. 19-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii to przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. – Nie obejdzie się również bez wniosku o ukaranie za przewożenie nadmiernej liczby pasażerów, i to na dodatek w bagażniku – dodał kom. Wroczyński.

Czytaj też:

Wyszków. Zarzuty i areszt dla podejrzanego o podwójne zabójstwo

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone