SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wyszków. Sąsiedzi o podejrzewanym o podwójne o zabójstwo 57-latku

Zabójstwo i podpalenie w Wyszkowie/fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie

Sąsiedzi zszokowani wydarzeniami przy Białostockiej w Wyszkowie. Prawdopodobny zabójca dwóch kobiet i sprawca pożaru został zatrzymany w lesie oddalonym o 6 kilometrów na północ od miasta. Policjanci odnaleźli go w przyczepie kempingowej, w której – według nieoficjalnych informacji – miał mieszkać od stycznia.

Podejrzewany o zabójstwo żony i teściowej czeka na postawienie mu zarzutów w szpitalu. Podczas zatrzymania wyjął nóż, trzeba było użyć broni. Mężczyzna został ranny w nogę.

Jest podejrzewany o dokonanie podwójnego zabójstwa. Jeżeli potwierdzą się nasze przypuszczenia, jak również materiał dowodowy na to wskaże, śledczy będą na pewno wnioskować o tymczasowy areszt dla mężczyzny, a w konsekwencji za popełnione przestępstwo może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności – mówi Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Sąsiedzi zamordowanych kobiet są zaskoczeni tym, co się wydarzyło, choć nieoficjalnie – 57-latek miał wcześniej znęcać się nad swoją żoną.

Ciężarówki jeżdżą, nikt się tu nie wsłuchuje w czyjeś kłótnie rodzinne. Nigdy nie słyszałam, żeby się tam działo coś złego – mówiła mieszkanka Wyszkowa, która prowadzi zakład mechaniczny po drugiej stronie ulicy.

Z rozmów z innymi sąsiadami wynika, że para była w trakcie rozwodu, a zatrzymany mężczyzna od stycznia nie mieszkał już pod tym adresem. Przeniósł się do przyczepy kempingowej. Nie wiadomo, czy w to miejsce, w którym został dziś zatrzymany.

Padły strzały

57-latek został znaleziony w środę około 11:00 w lesie w pobliskiej gminie Brańszczyk.

Kiedy zauważył policjantów, postanowił uciekać. Policjanci udali się w pościg, mężczyzna wyciągnął nóż i usiłował zaatakować policjantów. Ci oddali strzały ostrzegawcze, a następnie strzał w jego kierunku. 57-latek został ranny w nogę. Przytomny został przetransportowany do szpitala. Na miejscu śledczy wyjaśniają dokładny przebieg zatrzymania mężczyzny – relacjonuje Radiu dla Ciebie rzecznik powiatowej policji w Wyszkowie Damian Wroczyński.

Działania śledczych opisuje prokurator rejonowy w Wyszkowie Krzysztof Jezierski: – (Zatrzymany – red.) Żyje, został zatrzymany do sprawy, w kompleksie leśnym w gminie Brańszczyk. Nie mamy jeszcze informacji czy był trzeźwy czy nie – to są świeże informacje.

W poszukiwaniach mężczyzny brało udział kilkudziesięciu policjantów, w tym specjalna grupa poszukiwawcza. Wykorzystany również został policyjny helikopter oraz drony. Działania policji wspierali strażacy.

Trwa sekcja zwłok ofiar – to 58-latka i jej 83-letnia matka. Według nieoficjalnych informacji obie miały obrażania głowy oraz rany kłute. Zatrzymany 57-latek był mężem młodszej z kobiet. Wobec mężczyzny miało być wcześniej prowadzone postępowanie dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego.

Według strażaków pożar, po ugaszeniu którego natrafiono na zwłoki kobiet, mógł powstać wskutek podpalenia.

Czytaj też:

Wyszków. Policja zatrzymała podejrzewanego ws. zabójstwa żony i teściowej. Padły strzały [FILM]

Pożar domu w Wyszkowie i śmierć dwóch kobiet. „Możliwe zabójstwo”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone