SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Policjanci z Grójca zgotowali gorące powitanie medalistce J. Kozdryk

fot. KPP w Grójcu/Polski Komitet Paraolimpijski

Okrzyki radości i łzy wzruszenia. Justyna Kozdryk – brązowa medalistka igrzysk paraolimpijskich w Tokio, policjantka z Grójca – nie spodziewała się tak gorącego powitania w pracy. Funkcjonariusze powiatowej komendy przygotowali dla niej upominki, a od szefa jednostki otrzymała list gratulacyjny i wyróżnienie.

Wielka niespodzianka od koleżanek i kolegów z policji. Zaskoczyli, powitali. Tym bardziej, że oni też przeżywali. Jak słyszę, że oni oglądają każde moje zawody, to jest to bardzo wzruszające i miłe – mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie Justyna Kozdryk.

Kozdryk pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Mimo że igrzyska paraolimpijskie w Tokio zakończyły się ponad tydzień temu, emocje u sztangistki nie opadły.

Po wyciśnięciu ostatniego mojego podejścia, czyli 101 (kilogramów – red.), zatańczyłam tak zwanego breakdance’a. Po prostu z radości takim tanecznym krokiem schodziłam ze sceny. Tym bardziej, że to był największy ciężar, jaki wycisnęłam w moim czasie, tym bardziej na zawodach międzynarodowych – wyjaśnia policjantka.

– Jeśli chodzi o pracę, jest osobą sumienną, obowiązkową. To, co ja zawsze chwalę w innych osobach, to jej punktualność i pracowitość. Zajmuje się naszymi danymi zewnętrznymi, które są rejestrowane – mówi nam rzeczniczka grójeckiej policji Agnieszka Wójcik.

Jeżeli ktoś pierwszy raz spotkałby Justynę, w pierwszym momencie prawdopodobnie nie pomyślałby, że jest w stanie dźwigać takie ciężary, dzięki czemu zdobywa tak naprawdę co jakiś czas, systematycznie puchary czy medale – zaznacza Wójcik.

Na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio Justyna Kozdryk w kategorii wagowej do 45 kg wycisnęła 101 kg zdobywając brązowy medal. To dla niej drugi paraolimpijski krążek – w 2008 roku w Pekinie wywalczyła srebro.

Liczne sukcesy

Sztangistka jest zawodniczką Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”. – To kolejny sukces naszej zawodniczki – mówi Arkadiusz Borcuch, prezes Stowarzyszenia. – Pierwszy medal igrzysk paraolimpijskich zdobyła w 2008 roku w Pekinie i to jest już jej drugi medal (…) Podkreśla jej klasę już przez wiele lat ciężkich treningów, wyrzeczeń, czego efektem jest medal na najważniejszej imprezie w życiu każdego zawodnika – dodaje.

Sztangistka jest też dziewięciokrotną mistrzynią świata Międzynarodowej Federacji Trójboju Siłowego i Wyciskania Sztangi Leżąc wśród osób pełnosprawnych.

Czytaj też:

Policjantka z Grójca medalistką igrzysk paraolimpijskich

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone