SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wypożycz… żywą książkę. Wyjątkowe wydarzenie w BUW-ie

fot. RDC

Wyjątkowe wydarzenie w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Możemy tam wypożyczyć… ludzką książkę. Tak jak liczne tomy na półkach zawierają liczne historie i doświadczenia, tak i my możemy porozmawiać z osobami, które wyróżniają się ze społeczeństwa.

To jest okazja, żeby ludzie lepiej nas poznali i zrozumieli – mówi jedna z książek – bezdomny antropolog kultury Paweł Bilecki. – Spotykając się w ramach żywej biblioteki z różnymi ludźmi twarz w twarz, oczy w oczy, mam świadomość, że to później zadziała na zasadzie takiej kuli śniegowej. Ja tutaj rozmawiam, opowiadam o sobie, opowiadam o swoim życiu, planach, działaniach i wiem, że ci ludzie słuchają tego, są zainteresowani, a później przekazują dalej. To idzie do społeczeństwa – tłumaczy.

Z książkami można porozmawiać na dosłownie każdy temat. Wszystko jednak za obustronnym szacunkiem.

My jesteśmy otwarci na każdą rozmowę – mówi książka – Janek Dab z niepełnosprawnością ruchową. – Stawiam na bezpośredni dialog, nie staram się być jakimś mentorem, przemądrzałym mówiącym o tym, co powinno być i jak, tylko stawiam na zwykłą rozmowę. Jeśli widzą, ze nie ma z mojej strony bariery, to oni też się otwierają i sprawnie to idzie – wyjaśnia.

Wśród osób znajdziemy także m.in. pogankę, homoseksualistę-ekologa, kobietę świadomie bezdzietną czy osobę z choroba dwubiegunową. Wydarzenie potrwa do godziny 20.

Czytaj też: Spadkobierca Bazaru Różyckiego apeluje o współpracę

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone