SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wypadek polskiego autokaru w Rumunii. Nie żyje kierowca pojazdu

Mikrosen przyczyną wypadków/zdjęcie ilustracyjne/fot. Pixabay

W miejscowości Moisei, na północy Rumunii miał miejsce wypadek polskiego autokaru Tourist Track, którym jechało 49 obywateli Polski. kierowca nie żyje, siedmiu poszkodowanych trafiło do szpitali w stanie niezagrażającym życiu – poinformował we wtorek rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Wypadek miał miejsce miejscowości Moisei, na północy Rumunii. Był to autokar biura Tourist Track z Krakowa, na jego pokładzie znajdowało się 49 obywateli Polski. Niestety jeden z nich, kierowca autokaru, zginął, a siedmiu pozostałych poszkodowanych, będących w stanie niezagrażającym życiu, jest w tej chwili w szpitalach w Rumunii. Oni wszyscy są w kontakcie z tym biurem podróży i z polskim konsulem, który tam zmierza z Bukaresztu. To jest niestety osiem godzin jazdy, więc zanim dotrze on na miejsce, minie trochę czasu – powiedział Jasina.

Mamy nadzieję, że nic dodatkowego się nie zdarzy. Z tego co wiemy biuro podróży będzie w stanie zapewnić powrót Polaków do kraju. Liczymy na to, że nie będzie już zmian jeśli chodzi o liczbę osób poszkodowanych, ani o powrót tych osób do Polski – dodał.

Autobus uderzył w budynek

Podkreślił, że o okolicznościach wypadku wiadomo na razie bardzo mało. – Liczymy tutaj na informacje ustalone przez policję rumuńską, konsul na pewno tę sprawę poruszy – zaznaczył Jasina.

Według lokalnych mediów, autobus zjechał z drogi i uderzył w budynek, a o wypadku policję i służby bezpieczeństwa powiadomili świadkowie zdarzenia; pasażerowie, którzy nie ucierpieli podczas zdarzenia, mieli zostać zakwaterowani w pensjonacie w okolicy. Rumuńska policja ustala, jak doszło do wypadku.

Pojazdem podróżowało 51 osób. Turystów, który nie odnieśli obrażeń, zabrano lokalnymi autobusami do pobliskiego pensjonatu – poinformował natomiast Inspektorat Generalny ds. Sytuacji Awaryjnych (IGSU).


Wyświetl większą mapę
Czytaj też:

Tragiczny wypadek w Wawrze w Warszawie. Nie żyje motocyklista

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone