SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wypadek na A1. Poszkodowani harcerze ze wsparciem psychologa

fot. Roman Zawistowski/PAP

Dzieci z Zalesia pod Piasecznem, które uczestniczyły we wczorajszym wypadku na autostradzie A1, otrzymają pomoc psychologiczną. Zapewni ją gmina. Większość poszkodowanych opuściła już szpitale.

Kontakt z poszkodowanymi jest o tyle łatwy, że wszyscy byli z jednej miejscowości – mówi burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. – To była grupa harcerzy z Zalesia Dolnego – tłumaczy.

Wszyscy będą mogli liczyć na wsparcie gminy – dodaje burmistrz. – Zadeklarowaliśmy pomoc psychologiczną. Jest kontakt z jednostką powiatową, z naszymi pracownikami. Uczestnicy wypadku mieli sporo szczęścia, ale to dla nich dramatyczne doświadczenie – zaznacza Putkiewicz.

Większość poszkodowanych w wypadku została już wypisana ze szpitali. Na szczęście nie mieli większych obrażeń – informuje Justyna Cywka z policji w Kutnie. – Na obserwacji w szpitalu pozostały trzy osoby w tym dwoje dzieci i jeden opiekun – dodaje.

Po wypadku na miejsce został podstawiony autokar, uczestnikom była udostępniona woda i niezbędne sanitaria. Po jakimś czasie dojechał drugi autokar, którym dzieci zostały przewiezione do domów – informuje Cywka.

W środę około godziny 15:00 na autostradzie A1 między Kutnem a Gostyninem ciężarówka zderzyła się z autokarem, w którym jechali harcerze spod Piaseczna. Do szpitala trafiło 17 osób – 12 dzieci, troje opiekunów i kierowcy obu pojazdów.

Nad wyjaśnieniem przyczyn wypadku pracuje policja.

Czytaj też:

Wypadek autokaru na autostradzie A1. Wiózł dzieci z Mazowsza

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone