SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Premier Morawiecki z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa

fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ / POOL

– Wynik testu premiera Mateusza Morawieckiego na koronawirusa jest ujemny. Nie wykryto zachorowania – poinformował we wtorek wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, szef rządu „pozostaje w kwarantannie do czasu stosownych, dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych”.

Premier – jak informował wcześniej szef KPRM Michał Dworczyk – wykonał test na covid-19 we wtorek. Późnym wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller podał na Twitterze: „Wynik testu premiera (Mateusza Morawieckiego) w zakresie koronawirusa jest ujemny. Nie wykryto zachorowania. Premier pozostaje w kwarantannie do czasu stosownych, dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych„.

Sam szef rządu napisał na Facebooku: „Kochani, to nie był dla mnie łatwy dzień, bo moje codzienne obowiązki zostały nagle przerwane przez informację, że muszę się udać na kwarantannę. Chciałbym Wam bardzo serdecznie podziękować za troskę i za liczne życzenia zdrowia”. Dodał, że jest „dobrej myśli”, choć niestety przez jakiś czas nie zobaczy się z rodziną. „Serdecznie wszystkich pozdrawiam i oczywiście przypominam: wszyscy dbajmy o siebie i stosujmy się do zasady DDM. Dezynfekcja, dystans, maseczki” – podkreślił Morawiecki.

Według Dworczyka, ok. 5 nad ranem we wtorek okazało się, że jeden z funkcjonariuszy SOP, który pracuje z premierem uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wówczas – jak dodał – szef rządu został objęty kwarantanną, została wdrożona procedura na okoliczność takiej sytuacji.

Czytaj też:

Premier na kwarantannie. Miał kontakt z osoba zakażoną

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone