SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wykonawca Radomskiego Centrum Sportu wycofał się z inwestycji

Budowa Radomskiego Centrum Sportu/fot. RDC

Wykonawca Radomskiego Centrum Sportu wycofał się z realizacji inwestycji – poinformowały o tym władze miasta na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Chodzi o konsorcjum firm Erekta i Interiors, które we wrześniu wygrało przetarg na dokończenie budowy obiektu. Miasto zapowiada skierowanie sprawy do prokuratury.

To zmowa obliczona na odzyskanie wadium – tak władze Radomia komentują wycofanie się wykonawcy, który miał dokończyć budowę Radomskiego Centrum Sportu. – Kierujemy sprawę do prokuratury – mówi Mateusz Tyczyński, szef Kancelarii Prezydenta Radomia.

Konsorcjum wycofało się z powodu zbyt długiego postępowania odwoławczego w Krajowej Izbie Odwoławczej – przepadły umowy z podwykonawcami. Po rozstrzygnięciu przetargu na dokończenie Radomskiego Centrum Sportu odwołały się od niego w sumie dwie firmy.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zwrócił się do firmy Betonox, która złożyła drugą, droższą o 15 mln zł ofertę w przetargu. Firma przesłała do MOSiR-u informację o zainteresowaniu podjęciem dokończenia budowy RCS. Trwa sprawdzanie oferty potencjalnego wykonawcy pod względem formalnym.

Budowa Radomskiego Centrum Sportu ciągnie się od trzech lat. Na początku tego roku miasto zerwało umowę z poprzednimi wykonawcami ze względu na niedotrzymywanie terminów.

Hala jest gotowa w 85 procentach, a stadion 54 proc.

Czytaj też:

Radni dołożą do budowy Radomskiego Centrum Sportu

Znamy wykonawcę Radomskiego Centrum Sportu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone