SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wyjątkowa premiera w Teatrze Syrena. Program specjalny w RDC!

fot. teatrsyrena.pl

Już jutro w Radiu dla Ciebie specjalny program z okazji premiery musicalu „Bitwa o tron” w Teatrze Syrena. Na naszej antenie prezentujemy utwory, które widzowie usłyszą podczas spektaklu. W czwartek w RDC rozmowy z gośćmi – bohaterami przedstawienia. Zapraszamy!

„Elekcyjny Show”, „Najfajniejszy polski król”, „Nowy poczet” i „Jak wampir” – to tytuły piosenek, które prezentujemy od poniedziałku na antenie Radia dla Ciebie z okazji premiery wyjątkowego musicalu „Bitwa o tron” w Teatrze Syrena. Ta już 10 czerwca! RDC przygotowało program specjalny. W czwartek w „Południu z Animuszem” gośćmi Roberta Łuchniaka będą:

10:05 – Tomasz Filipczak, kompozytor musicalu i kierownik muzyczny Teatru Syrena

11:05 – Łukasz Szczepanik, który gra króla Henryka Walezego

13:05 – Michał Konarski, który gra króla Jana III Sobieskiego

15:35 – kostiumograf Tomasz Jacyków, autor kostiumów do spektaklu

16:35 – Jacek Mikołajczyk, autor libretta, reżyser i dyrektor artystyczny Teatru Syrena

fot. teatrsyrena.pl

„Bitwa o tron. Musicalowy talent show” to spektakl Teatru Syrena o wybranych królach elekcyjnych utrzymany w konwencji popowego talent show. Bohaterowie zaprezentują się w przebojach w stylistyce charakterystycznych dla krajów, z których pochodzą, np. Zygmunt III, wywodzący się ze szwedzkiej dynastii Wazów, zaśpiewa utwór nawiązujący do estetyki Abby.

Z kolei August Mocny połączy w jednym utworze metalowe brzmienia bliskie niemieckiemu zespołowi Rammstein oraz mozartowską arię. Jurorkami show będą cztery cudzoziemki – żony, siostry i kochanki polskich władców, a zmagania królów poprowadzą dwaj księża – to nawiązanie do epoki, w której przedstawiciele stanu duchownego byli głównymi komentatorami życia publicznego.

Będą to zupełnie różne od siebie charaktery i postacie – mówi RDC reżyser Jacek Mikołajczyk. – Każdy z nich przychodził ze swoim bagażem, różnych pomysłów. Był też trochę celebrytą w swoim kraju bo byli to przedstawiciele wybitnych rodów panujących w całej Europie. Staramy się szukać muzycznych, stylistycznych i popkulturowych skojarzeń w krajach, z których pochodzą nasi kandydaci – tłumaczy.

– Będziemy starali się też oddać historyczny charakter naszych postaci – mówi Łukasz Szczepanik, który wciela się w rolę Henryka Walezego. – To, że nie został dobrze zapamiętany, zrobiło mi dobrze w postaci, bo miałem się od czego odbić. Postać przekolorowa, „niebieski ptak”. Widz może się po tej postaci spodziewać uśmiechu i radości – zaznacza.

Ostateczny zwycięzca będzie wybrany przez publiczność – zaznacza Agnieszka Rose, która wystąpi w roli Stanisława Augusta Poniatowskiego. – Naprawdę wszystko będzie bardzo ruchome – mamy osiem finałów i za każdym razem liczymy, że to będzie co innego i że każdy z nas będzie miał możliwości wygrać – podkreśla.

Bilety oraz więcej informacji o przedstawieniu TUTAJ.

Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych oraz online na www.rdc.pl/rdcplayer.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone