Wygrana z outsiderem. Orlen Wisła Płock wiceliderem ekstraklasy

• 09.10.2018 20:41

• Aktualizacja: 23:46 25.07.2022

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia 31:27 (14:12) w spotkaniu 7. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Wygrana dała "Nafciarzom" awans na pozycję wicelidera ligowej tabeli.
Zwycięstwo płocczanom nie przyszło jednak łatwo. Na parkiecie musieli radzić sobie m.in bez pauzującego za przewinienie w przednim ligowym meczu Przemysława Krajewskiego.

Do przerwy goście prowadzili różnicą jedynie dwóch trafień, zaś tuż przed syreną oznaczającą koniec pierwszej połowy Arka dogoniła rywali na jedną bramkę. Tych najwięcej dla Wisły zaliczył Lovro Mihić - autor siedmiu bramek. Michał Daszek i Ziga Mlakar rzucili po sześć goli, zaś Dan-Emil Racotea - cztery.

[caption id="attachment_250620" align="aligncenter" width="665"] fot. flashscore.pl[/caption]

W tabeli prowadzi zespół mistrzów Polski - PGE VIVE Kielce. Nafciarze awansowali na drugą lokatę. W następnej serii gier obie drużny zagrają ze sobą w Orlen Arenie. Mecz określany mianem "Świętej Wojny" 17 października o 20.15.