SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wycinka pod wojskowy parking. Aktywiści złożyli petycję do MON

fot. RDC

Ponad pięć tysięcy podpisów mieszkańców Warszawy przeciwko wycince drzew pod budowę parkingu przy jednostce wojskowej w samym środku Lasu Kabackiego. W planach jest pozbycie się 264 roślin. W środę aktywiści złożyli pismo w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Byłaby to największa wycinka w historii Ursynowa – mówił aktywista Miasto Jest Nasze Paweł Przewłocki. – Jest to po prostu dewastacja przyrody na niespotykaną skalę. Można to porównać z wycięciem typowego parku miejskiego w Warszawie. Ideą całej tej wycinki jest tylko to, żeby pracownicy jednostki wojskowej mogli sobie podjechać pod bramę jednostki i tam zaparkować. Jest to jedyne uzasadnienie dla tej dewastacji przyrody – dodał.

Bezpieczeństwo kraju to nie tylko czołgi i myśliwce – przypominał natomiast aktywista MJN Julian Popielarski. – To także czyste powietrze, powietrze wolne od smogu. To także dostęp do wody, przeciwdziałanie skutkom kryzysu klimatycznego, którego skutkiem mogą być gwałtowne zjawiska pogodowe, susze, masowe pożary czy powodzie. Bezpieczeństwo Polski jest ściśle powiązane z zachowaniem naszych zasobów przyrodniczych, jak lasy – tłumaczył.

Apeluje do ministra Błaszczaka, by nasze wspólne dobro nie zostało zdewastowane – mówił radny Dzielnicy Ursynów Paweł Lenarczyk. – Na tę chwilę ta wycinka ma być planowana na lata 2023-2024. To jest jeden z niewielu takich momentów, kiedy możemy się z tego wycofać, kiedy nie zostały podjęte żadne decyzje i o to do Pana apelujemy – wyjaśnił.

Petycję z podpisami aktywiści złożyli w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Czytaj też:

Wojskowy parking w Lesie Kabackim. 5 tys. podpisów przeciwko wycince

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone