SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Wycinka drzew w Łosiowych Błotach. „Apelujemy o dialog”

fot. MOs810, CC BY-SA 3.0

Zamiast konfliktu, apelujemy o dialog. Kłótnia tutaj nie pomoże – mówił Radiu dla Ciebie mówił wójt gminy Stare Babice Sławomir Sumka. Gość audycji „Jest Sprawa” skomentował informację o wycince drzew na działce nr 180 w Janowie.

Deweloper, do którego należy działka, nie wpuścił w zeszłym tygodniu urzędników, aby skontrolowali teren.

Ja wysłałem takie pismo do inwestora, że chcemy i jesteśmy gotowi odkupić ten teren po cenie wyceny rzeczoznawcy. Ja też chcę, żeby inwestor mógł wyjść z tej sytuacji z twarzą, aby tego konfliktu nie ciągnąć latami, żeby nie eskalować go, bo on żadnej ze stron nie przynosi dobrego efektu – mówił na naszej antenie wójt.

Wójt gminy Stare Babice wskazał, że urzędnicy nie prowadzą kampanii nienawiści. – Rozmawiamy, nie prowadzimy jakiejś mowy nienawiści czy mowy hejtu wobec kogokolwiek, a już na pewno wobec żadnego mieszkańca czy inwestora, który chce zgodnie ze sztuką i wszelkimi prawami budować – tłumaczył Sumka.

Z kolei Agata Antonowicz z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska podkreśliła, że teren działki według prawa nie może być wykorzystany do zabudowy.

W grudniu 2019 roku został ustanowiony plan ochrony i w tym planie zostało wskazane, że działka nr 180 powinna zostać dalej przeznaczona pod zalesienia, ponieważ jakakolwiek jej zabudowa jest zagrożeniem dla rezerwatu – wyjaśniła.

W piśmie przesłanym do RDC zespół prasowy działki 180 w Janowie informuje, że wycinka ma charakter pielęgnacyjny. Prace miały zostać zatwierdzone przez Starostę Warszawskiego Zachodniego. Deweloper dodaje, że w wyniku konfliktu stał się obiektem „fali nienawiści” i hejtu.

Posłuchaj całej rozmowy:

Jest sprawa: Wycinka drzew i niemoc urzędników. Sprawa inwestycji w lesie Łosiowe Błota

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone