SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Wybuch gazu pod Szydłowcem. Ranne 4 osoby, w tym 2 dzieci

Wybuch gazu w miejscowości Sadek w powiecie szydłowieckim/fot. OSP KSRG Orońsko/Facebook

Cztery osoby są w szpitalu, w tym dwoje dzieci w wieku 3 i 5 lat po tym, jak wczoraj wieczorem w domu jednorodzinnym w miejscowości Sadek w powiecie szydłowieckim wybuchł gaz. Dzisiaj pracownicy nadzoru budowlanego mają ustalać, czy rodzina będzie mogła mieszka w swoim domu.

Straty są duże – mówi Radiu dla Ciebie rzecznik straży pożarnej w Szydłowcu mł. bryg. Bartłomiej Wilczyński. – Są powybijane okna, uszkodzone ściany, jedna ze ścian wewnętrznych została wypchnięta na zewnątrz. Według wstępnych ustaleń mężczyzna przyniósł do kuchni samochodową butlę z gazem LPG i coś tam przy niej robił i prawdopodobnie wskutek tego doszło do wybuchu – podaje.

Postępowanie w sprawie wybuchu prowadzi szydłowiecka policja. – Trudno w tej chwili powiedzieć, jaki jest stan poszkodowanych. Policjanci pracują na miejscu i wykonują czynności. Ucierpiały cztery osoby, dwie dorosłe i dwoje dzieci. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali – relacjonuje rzeczniczka szydłowieckiej policji mł. asp. Marlena Skórkiewicz.

Ponieważ straty w nieruchomości zostały określone jako duże, trudno na razie powiedzieć, czy rodzina będzie mogła wrócić do swojego domu. Zadecyduje o tym – prawdopodobnie jeszcze dziś – nadzór budowlany.

Czytaj też:

Tragiczny pożar domu w Słupnie. Pogorzelcy proszą o pomoc

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone