SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wybory 2020. Transport dla osób starszych i niepełnosprawnych

fot. materiały prasowe

Podobnie jak przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, Warszawa zapewni w niedzielę bezpłatny transport na głosowanie w drugiej turze dla osób starszych oraz dla osób z niepełnosprawnościami. Ratusz informuje też o zmianie lokalizacji dwóch komisji wyborczych we Włochach.

Osoby, które mają trudności w poruszaniu się, będą mogły skorzystać z pomocy Straży Miejskiej w dojeździe do lokalu wyborczego w najbliższą niedzielę. Pomoc ta jest kierowana do wyborców, którzy mają problem z poruszaniem się i nie wymagają specjalistycznego transportu, np. do osób starszych.

Zasady sanitarne

Obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa. Ci, którzy zapomną o swojej maseczce, otrzymają ją od strażników. Strażnicy będą stosowali wszelkie procedury bezpieczeństwa. Tak jak podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich na wyposażeniu strażników miejskich będą: przyłbice, maseczki, rękawiczki, termometry, płyny do dezynfekcji.

Aby skorzystać z bezpłatnego transportu do punktu wyborczego, wystarczy w dniu drugiej tury wyborów prezydenckich zgłosić się do Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Zgłoszenia będą przyjmowane pod specjalnie uruchomionym numerem telefonu 22 598 69 29, w godzinach 7.00-19.00. Czas dowozu będzie uzależniony od liczby osób oczekujących. Do dyspozycji osób starszych będą wyznaczone patrole Straży Miejskiej.

Transport dla osób z niepełnosprawnościami

Z usługi bezpłatnego dowozu mogą skorzystać też osoby z niepełnosprawnościami. Zgłoszenia są przyjmowane do 11 lipca, do godz. 15.00, telefonicznie pod numerami (22) 298 59 00 i 720 915 300 lub poprzez e-mail, pod adresem bus@specjaltrans.pl.

Zmiana lokalizacji OKW we Włochach

Ze względu na remont Szkoły Podstawowej nr 88 przy ul. Radarowej 4b, komisje wyborcze które były w niej ulokowane w trakcie pierwszej tury wyborów, na drugą turę musiały zostać przeniesione:

· OKW nr 671 – do przedszkola nr 313 przy ul. Sulmierzyckiej 1

· OKW nr 672 – do przedszkola nr 314 przy ul. 1 Sierpnia 36a

Czytaj też: Wybory 2020. Zasady sanitarne w lokalach. Jak głosować bezpiecznie?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone