SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wybory 2020. A. Rychard: nie wierzę w fajerwerki na finiszu kampanii

Prof. Andrzej Rychard/fot. RDC

To będzie bardzo wyrównana walka do samego końca, a o zwycięstwie może zdecydować jeden najmniejszy błąd – uważa prof. Andrzej Rychard. Dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk był gościem „Poranka RDC”.

Prof. Andrzej Rychard powiedział, że w tej chwili nie ma faworyta drugiej tury wyborów prezydenckich – każdy z kandydatów ma podobną szansę na zwycięstwo. – Może o tym przesądzić jakiś błąd. Ten wyścig jest tak wyrównany, że nie wierzę w jakieś fajerwerki w postaci nowych pomysłów – mówił gość RDC.

Prof. Rychard dodał, że osią tej kampanii zostało hasło „zmiana” i to wokół niego będą poruszali się przez najbliższe dni kandydaci. – Ci, którzy stoją za kampanią Andrzeja Dudy mówią, że jeżeli przyjdzie zmiana, to będzie to zmiana na gorsze, która zabierze wam to, co wam daliśmy. Z kolei zwolennicy Rafała Trzaskowskiego mówią: mamy dość, potrzebujemy zmiany – zauważył socjolog.

W drugiej turze wyborów prezydenckich 12 lipca zmierzą się ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich obwodów głosowania, Andrzej Duda uzyskał w niedzielnej pierwszej turze 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski – 30,46 proc. Frekwencja wyniosła 64,51 proc.

Posłuchaj rozmowy:

Poranek RDC: prof. Andrzej Rychard

Czytaj też:

Wybory 2020. Walka o elektorat przed drugą turą [KOMENTARZE]

Wybory prezydenckie 2020. PKW podała oficjalne wyniki [SPRAWDŹ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone