SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Wszyscy będą mieli okazję poznać prawdę, jak rodzina Waltzów wzbogaciła się na reprywatyzacji”

fot. RDC

– Wszyscy będą mieli okazję poznać prawdę, jak rodzina Waltzów dochodziła do reprywatyzacji, jak wzbogaciła się na reprywatyzacji. Wszyscy, zapoznając się z tymi faktami, będą mogli wówczas ocenić, czy to było wzbogacenie w zgodzie, czy wbrew prawu – mówił w „Polityce w samo południe” Sebastian Kaleta z komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji.

4 grudnia odbędzie się rozprawa w sprawie kamienicy Waltzów przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie. Jak powiedział w RDC Sebastian Kaleta, od 11 lat rozmawia się o tej sprawie. – Ona wraca jak bumerang przy okazji referendów czy wyborów i dotąd nie została wyjaśniona. Niewyjaśniony jest los tej nieruchomości, a opinia publiczna ma zdawkowe informacje z publikacji prasowych – podkreślił.

Wszyscy będą mieli okazję poznać prawdę, jak rodzina Waltzów dochodziła do reprywatyzacji, jak wzbogaciła się na reprywatyzacji. Wszyscy, zapoznając się z tymi faktami, będą mogli wówczas ocenić, czy to było wzbogacenie w zgodzie czy wbrew prawu – dodał Kaleta.

„Kluczowe informacje”

Gość RDC zaznaczył, iż kluczowe jest, że Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej mąż są wezwani jako świadkowie. – W ocenie komisji mają kluczowe informacje dla wyjaśnienia przebiegu sprawy Noakowskiego 16 – zauważył.

Podkreślił również, że sąd administracyjny orzekł, że Gronkiewicz-Waltz – wezwana jako strona – „ma obowiązek przychodzić na komisję”. – Stwierdził, że nie ma prawa wybierać sobie, czy będzie przychodziła, czy nie. W tej sprawie wezwaliśmy ją jako świadka z tej przyczyny, że poza faktem, iż jest prezydentem miasta, to jednocześnie jest żoną i matką osób, które uzyskały na reprywatyzacji Noakowskiego 16 poważne korzyści – mówił w RDC Sebastian Kaleta.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone