SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wracając z pubu, ukradli rower miejski. Są zarzuty [NAGRANIE]

fot. KSP

Chcieli z pubu wrócić miejskim rowerem, teraz grozi im do 5 lat więzienia. 18-latkowie z Warszawy zamiast wypożyczyć jednoślad, wyrwali go z zaczepów, niszcząc przy okazji cztery inne rowery, a także słupki dokujące. Całe zdarzenie uwieczniły kamery monitoringu.

Jak poinformował oficer prasowy stołecznej policji podinsp. Robert Szumiata, funkcjonariusze ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież i zniszczenie mienia.

Mężczyźni wracali pijani do domu po wizycie w jednym ze stołecznych pubów. Szukając środka transportu, postanowili skorzystać z miejskiej wypożyczalni. Zamiast użyć do tego specjalnej aplikacji, wyrwali rower z zaczepów, niszcząc przy okazji cztery inne rowery i słupki dokujące – przekazał podinsp. Szumiata.

Wyczyn nagrały kamery monitoringu. Na nagraniu widać jak mężczyźni próbują wyrwać jednoślady z magnetycznych zaczepów, aby móc nimi odjechać. Udało się to tylko w jednym przypadku. Sprawcy wsiedli więc na rower i odjechali – we dwóch na jednym jednośladzie. Po kilku minutach zostali zatrzymani.

Wyczyn imprezowiczów demolujących stację dokującą miejskiej wypożyczalni rowerów zauważył operator monitoringu. Dochodziła piąta nad ranem, gdy powiadomił policję.

Informacja o tym, co się stało, przekazana została błyskawicznie do patroli pełniących służbę w tym rejonie. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali podejrzanych. 18-latkowie zdążyli przejechać zaledwie kilkaset metrów – przekazał oficer prasowy.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży roweru oraz zniszczenia mienia, działając wspólnie i w porozumieniu, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też:

Ostatni dzwonek na zagłosowanie w BO Warszawy. Prowadzi Ursus

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone