SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wpadł do stawu we Włochach. Uratowali go policjant i strażak

Wpadł do stawu we Włochach. Uratowali go policjant i strażak/fot. KSP/Twitter

Jak poinformowała policja, dzielnicowy aspirant sztabowy Tomasz Duma wspólnie z strażakiem PSP młodszym ogniomistrzem z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 w Warszawie Rafałem Leszczyńskim uratowali starszego mężczyznę, który wpadł do Stawu Koziorożca. Do zdarzenia doszło podczas ich wspólnego patrolu.

„Po godzinie 13 patrolując Park Koziorożca funkcjonariusze zostali zaalarmowani o mężczyźnie, który się topi” – poinformowała policja.

Dodała, że po dotarciu na miejsce zauważyli znajdującego się w wodzie mężczyznę. Nie był on w stanie samodzielnie wydostać się ze zbiornika. „Patrol natychmiast przystąpił do działań ratowniczych” – podkreśliła policja.

Policjant i strażak – wraz z innymi ludźmi – wyciągnęli na brzeg tonącego mężczyznę. Do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia monitorowali stan poszkodowanego, udzielając mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po przyjeździe karetki mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej pomocy.

W czasie wakacji funkcjonariusze policji wspólnie ze Strażakami Państwowej Straży Pożarnej patrolują tereny, na których położone są zbiorniki wodne. Wspólne działania służb mają na celu zapobiegać zagrożeniom mogącymi występować nad akwenami. Dotyczy to szczególnie okresu wakacji.

„Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Korzystajmy tylko ze strzeżonych kąpielisk i pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy dzieci bez opieki — nie powinny one wchodzić do wody same. Również nie należy wchodzić do wody po alkoholu, czy do niej skakać”
– apeluje policja.

Czytaj też:

Nie będzie nowej umowy na patrole WOPR nad Wisłą. Wystarczą drony?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone