SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wolontariusze odwiedzają chorych na raka w szpitalu na Wacynie

fot. Radomskie Centrum Onkologii

Fundację Pocancerowi tworzą wolontariusze, którzy albo sami byli chorzy na raka, albo jeszcze chorują. Odwiedzają chorych na raka i grają z nimi w szachy, rozmawiają, wychodzą na spacer – po prostu są.

Wolontariusze z Fundacji Pocancerowani z Warszawy, którzy przyjeżdżają do pacjentów Radomskiego Centrum Onkologicznego na Wacynie i spędzają z nimi czas. Wśród nich jest 25-letni Marcin Kusiński, który walkę z rakiem już ma za sobą – teraz dzieli się swoim doświadczeniem z chorymi.

– Walka z rakiem do łatwych nie należy, dlatego pacjenci szpitala na Wacynie cieszą się z obecności wolontariuszy – dają im mobilizację i siłę – mówi pani Izabela i pan Grzegorz.

Fundację Pocancerowi tworzą wolontariusze, którzy albo sami byli chorzy na raka, albo jeszcze chorują. Swoim doświadczeniem chcą dzielić się z innymi. – Choć bycie takim wolontariuszem nie jest łatwe, oni nie chcą robić niczego innego – mówi Sylwia Krawczuk, prezes Fundacji.

Praca wolontariusza na oddziale onkologicznym wymaga nie tylko empatii i dyspozycyjności, ale przede wszystkim siły, opanowania i umiejętności radzenia sobie w każdej ekstremalnej sytuacji. W takiej pracy tworzą się silne relacje z pacjentami i jak wspomina Marcin Kusiński, bardzo boli śmierć choć jednego z nich.

I w takich sytuacjach do akcji wkracza psycholog, który nie tylko pomaga pacjentom, ale również wolontariuszom, bo żeby dawać komuś wsparcie, trzeba o siebie bardzo dbać – mówi Zuzanna Podkowicz, psycholog Fundacji Pocancerowani.

Fundacja szuka osób z Radomia, które stworzyłyby oddział w mieście. Szczegóły na stronie www.pocancerowani.pl.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone