SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Wołomin. Starostwo zamknęło drogę i wyznaczyło 14 razy dłuży objazd

fot. Pixabay

Zamiast 2,5-kilometrowego odcinka – 35-kilometrowy objazd. Mieszkańcy powiatu wołomińskiego muszą przygotować się na drastyczną zmianę w organizacji ruchu drogowego. Fragment drogi powiatowej między Okuniewem a Zabrańcem od poniedziałku jest całkowicie zamknięty. Trasa przejdzie gruntowną przebudowę.

Ze względu na znajdujący się tam obiekt nie możemy utworzyć nawet tzw. wahadła – tłumaczy Karol Szyszko, rzecznik prasowy starostwa wołomińskiego. – Most, który jest na tej drodze, musi zostać rozebrany i odtworzony. Inspektorzy drogowi analizowali możliwe warianty przeprowadzenia objazdu. Nie ma takiej możliwości. Koszt stworzenia nowej przeprawy byłby powyrównywany z kosztem realizacji inwestycji – dodaje.

Objazd sięga aż Stanisławowa. Musieliśmy go wytyczyć drogami o podobnych parametrach – tłumaczy rzecznik starostwa. – Ruch lokalny, przede wszystkim mieszkańców, może się odbywać drogami gminnymi czy leśnymi, które są na tym terenie. Mieszkańcy dobrze znają okolice. Nie może to być jednak oficjalny objazd zatwierdzony przez inżyniera ruchu – zaznacz Szyszko.

Przebudowa ma zakończyć się w październiku tego roku. Jeżeli pozwolą na to warunki i most będzie przebudowany, możliwa będzie wcześniejsza zmiana organizacji ruchu. Koszt inwestycji to 12 mln zł.

 

Zmiana organizacji ruchu w związku z rozbudową drogi powiatowej nr 4351W relacji Zabraniec-Okuniew. 🏗
Uprzejmie…

Opublikowany przez Powiat Wołomiński – Ziemia Norwida i „Cudu nad Wisłą” Wtorek, 6 kwietnia 2021

 

Czytaj też:

Roboty drogowe w trzech dzielnicach Warszawy. Zmiany w komunikacji

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone